Jak stworzyć partycje w XP

(pawel500) #1

Witam

Chciałem stworzyć partycje posługując się opisem http://www.expressit.pl/porady-komputer ... -partycje/

niestety jak otwieram menadżera dysków lokalnych (zarządzanie dyskami) to nie wyskakuje mi żaden dysk, który można zainicjować, tylko mój dysk C

Proszę o pomoc

(Piotrkijak) #2

Możesz programem Easus Partition Master pomniejszyć c: i wtedy utworzyć inną partycję, ewentualnie zabootować instlator XP, skasować c:, podzielić dysk od nowa i jeszcze raz wgrać system.

(phx84lbn) #3

Ja dorzucam link do w/w: EASEUS Partition Master 9.1.0 Home Edition

(pawel500) #4

Nie rozumie co znaczy pomniejszyć c?? Nie rozumie również co znaczy zabootować instalator XP :slight_smile:

Proszę kogoś o proste wytłumaczenie krok po kroku jak to zrobić. Gdybym był zaawansowanym użytkownikiem to bym nie zakładał postu na forum.

(system) #5

Osoby, które proponują podzielenie dysku poprzez EASEUS dobrze Tobie radzą. Przed tym należy wykonać defragmentacje dysku twardego. Program jest intuicyjny zazwyczaj wystarczy przyjrzeć się opcją pod PPM

(Piotrkijak) #6

Tu masz instrukcję jakbyś sobie nie mógł poradzić: http://www.hotfix.pl/instrukcja-easeus- ... r-a339.htm

(angelika19975) #7

Pomniejszyć c czyli zmniejszasz miejsce na c i robisz z niego inną partycje

(phx84lbn) #8

1. Pomniejszyć dysk C??

W EASEUSie zaznaczyć C: i przy pomocy PPM wybrać opcję RESIZE. Następnie tam gdzie masz aktualny rozmiar partycji wpisac mniejszą wartość od aktualnie posiadanej. Następnie APPLY / COMMIT (nie pamiętam dokładnie)

2. Zabootować instalator XP

Uruchomić instalator Windowsa XP z płyty lub pendriva. Opcja uruchamiania z nośnika innego niż HDD na 1902384% jest dostępna w BIOSie

3. Inne rozwiązanie: wyjmij dysk i podepnij go do innego działającego kompa na którym mozesz uruchomić EASEUSa

4. Jeśli NADAL nie widzisz partycji swojego dysku polecam go wyzerować i zremapować, ale z przebiegu dyskusji wnioskuję... Sorry, ale daj to do roboty komuś kto wie jak korzystać z MHDD

5. DARUJ SOBIE SYSTEMOWE ZARZĄDZANIE DYSKAMI :!: Zupełnie nie potrzebnie dokładasz sobie roboty...

Amen. :x