Jak stworzyć PDF bez utrarty jakości zdjęć?

Witam, konwertuję plik w .doc do .pdf za pomocą programu novaPDF. Jednak za każdym razem tracę dużo na jakości zdjęć. Próbowałem z rozdzielczością jednak poprawa jest bardzo mała. W wordzie wszystkie zdjęcia i obraz są bardzo wyraźne. Jest jakiś sposób aby obrazy posiadały taką samą jakość jak w wordzie?

Jeśli ten programik novaPDF (to jakaś wirtualna drukarka, jak się domyślam?) ma taką możliwość, to ustaw niską bądź żadną kompresję obrazów. Trochę pomoże, chociaż jako skutek uboczny otrzymasz rozdmuchane do wielgachnych rozmiarów pliki pdf.

i sprawdź ustawienia dpi - 300dpi wystarczy, żeby obraz był ok

Zobacz czy mozesz w zaawansowanych opcjach wydruku drukarki wirtualnej ustawic: Print Features => PDF Settings => i zmien default na np. Prepress. Powinno pomóc.

goomish, zrobiłem tak. Pdf waży 50mb a poprawy prawie nie widać.

kamil_w, testowałem od 72 do 380 i jest bardzo podobnie ;/

roman999, szukałem takiej opcji, ale nie mogę coś takiego znaleźć :x

Ja korzystam z pdfFactory i w nim mam do wyboru rozdzielczość całego dokumentu, obrazków monochromatycznych i kolorowych - razem trzy opcje. Może w tym Twoim programie też jest coś takiego?

polecam OpenOffice.org tam jest opcja zapisania w PDF oraz nie tracę jakości zdjęć, i używam go jeżeli potrzebuje, bezproblemowy jak dla mnie.

program jest w 100% darmowy

A znacie jakiś program który na pewno nie popsuje jakości podczas konwersji?

Za dużo byś chciał :). Każdy coś “popsuje”, bo każdy wykonuje jakąś tam kompresję obiektów nie-wektorowych. Kwestia tylko tego jakie obrazki próbujesz “przerobić” na pdf i jaki stopień utraty jakości jest dla ciebie akceptowalny.