Jak stworzyć pierwszą stronę internetową

Pamiętacie jak tworzyliście swoje pierwsze strony internetowe? Dużo czasu spędzaliście, a efekty nie były zbyt dobre. Zaczynam nagrywać serię poradników, jak w miarę szybko utworzyć ową stronę przy pomocy dostępnych oprogramowań, przy okazji oceniając serwisy hostingowe, kreatory itp. Nie każdy musi umieć html czy css-a, aby stworzyć taką stronę (chociaż powinien). Chcę pokazać, że aby stworzyć stronę, wystarczy trochę czasu spędzić, przy okazji rozwijam temat, jak to funkcjonuję, aby każdy zrozumiał, nie wchodząc w terminologię, która nie jest zrozumiała. Mam nadzieję, że materiał się przyjmie i dalej będę rozwijał kanał dla osób które nie mają pojęcia jak się do tego zabrać. 

 

Pomijając problemy techniczne przy nagrywaniu.

 

 

Na wstępie chce powiedzieć że tworzenie stron www jest moją pasją i zawodem więc moja opinia jest skrzywiona zawodowo :wink:
Uważam że podstawowa znajomość html i css to absolutne minimum. Kreatory on-line się nadają do tworzenia wizytówki on-line, a nie pełnoprawnej strony. Wyjątkiem od reguły może być www.squarespace.com słyszałem że jest całkiem dobre, choć nie nazwałbym tej usługi prostym kreatorem.

Życzę Tobie powodzenia w rozwijaniu projektu i w edukowaniu społeczeństwa

Zgadzam się z Tobą w 100%. Jednak materiał jest przeznaczonych dla widzów, którzy nie mieli wcześniej z tym styczności. Od czegoś trzeba zacząć, najlepiej by było od języków, jednak bardzo szybko ludzie się zniechęcają tym sposobem. Dlatego sądzę, że to co zaprezentowałem jest dość jasne i klarowane dla osoby, która chciałaby coś zrobić a nie wie jak. Myślę, że to dość przyjemny sposób, aby zacząć swoją przygodę właśnie ze stronami internetowymi.

 

acha… A próbowałeś komuś takiemu puścić ten materiał? 

  • co to jest “domena”?
  • do czego służą te pliki po stronie serwera?
  • co to są aliasy?

(to z pierwszych dwóch minut).

 

Materiał nie jest ani dla osób z podstawową wiedzą, ani dla osób zielonych, także nie dla zaawansowanych. Kto jest “targetem”?

 

Zgadza się, słabo przygotowałem się merytorycznie. To mój pierwszy poradnik, więc następnym razem postaram się zniwelować uwagi.

Ja tam bym wolał, żebyś wziął pod uwagę… uwagi :wink:

Zacznij od podstaw HTML + CSS + CSS3, potem chociażby po miesiącu intensywnej nauki możesz wskoczyć w świat CMS. Oczywiście nie zapomnij, że WP, czy Joomla wymagają oprócz zainstalowania wiedzy jak je zabezpieczyć.
W temacie książek o CMS-ach oto ich zestawienie. Nie ukrywam że lekcje , nauka z kimś daje większe efekty, ale podstawy trzeba poznać samemu.