Jak stworzyć pierwszą stronę internetową


(poradniksieci) #1

Pamiętacie jak tworzyliście swoje pierwsze strony internetowe? Dużo czasu spędzaliście, a efekty nie były zbyt dobre. Zaczynam nagrywać serię poradników, jak w miarę szybko utworzyć ową stronę przy pomocy dostępnych oprogramowań, przy okazji oceniając serwisy hostingowe, kreatory itp. Nie każdy musi umieć html czy css-a, aby stworzyć taką stronę (chociaż powinien). Chcę pokazać, że aby stworzyć stronę, wystarczy trochę czasu spędzić, przy okazji rozwijam temat, jak to funkcjonuję, aby każdy zrozumiał, nie wchodząc w terminologię, która nie jest zrozumiała. Mam nadzieję, że materiał się przyjmie i dalej będę rozwijał kanał dla osób które nie mają pojęcia jak się do tego zabrać. 

 


(przybylas) #2

Pomijając problemy techniczne przy nagrywaniu.

 

 

Na wstępie chce powiedzieć że tworzenie stron www jest moją pasją i zawodem więc moja opinia jest skrzywiona zawodowo :wink:
Uważam że podstawowa znajomość html i css to absolutne minimum. Kreatory on-line się nadają do tworzenia wizytówki on-line, a nie pełnoprawnej strony. Wyjątkiem od reguły może być www.squarespace.com słyszałem że jest całkiem dobre, choć nie nazwałbym tej usługi prostym kreatorem.

Życzę Tobie powodzenia w rozwijaniu projektu i w edukowaniu społeczeństwa


(poradniksieci) #3

Zgadzam się z Tobą w 100%. Jednak materiał jest przeznaczonych dla widzów, którzy nie mieli wcześniej z tym styczności. Od czegoś trzeba zacząć, najlepiej by było od języków, jednak bardzo szybko ludzie się zniechęcają tym sposobem. Dlatego sądzę, że to co zaprezentowałem jest dość jasne i klarowane dla osoby, która chciałaby coś zrobić a nie wie jak. Myślę, że to dość przyjemny sposób, aby zacząć swoją przygodę właśnie ze stronami internetowymi.


(bachus) #4

 

acha… A próbowałeś komuś takiemu puścić ten materiał? 

  • co to jest “domena”?
  • do czego służą te pliki po stronie serwera?
  • co to są aliasy?

(to z pierwszych dwóch minut).

 

Materiał nie jest ani dla osób z podstawową wiedzą, ani dla osób zielonych, także nie dla zaawansowanych. Kto jest “targetem”?

 


(poradniksieci) #5

Zgadza się, słabo przygotowałem się merytorycznie. To mój pierwszy poradnik, więc następnym razem postaram się zniwelować uwagi.


(bachus) #6

Ja tam bym wolał, żebyś wziął pod uwagę… uwagi :wink:


(Tatoo) #7

Zacznij od podstaw HTML + CSS + CSS3, potem chociażby po miesiącu intensywnej nauki możesz wskoczyć w świat CMS. Oczywiście nie zapomnij, że WP, czy Joomla wymagają oprócz zainstalowania wiedzy jak je zabezpieczyć.
W temacie książek o CMS-ach oto ich zestawienie. Nie ukrywam że lekcje , nauka z kimś daje większe efekty, ale podstawy trzeba poznać samemu.