Jak stworzyć plik cmd uruchamiający kilka zwykłych programów

Chodzi mi o to, że mam plik .cmd, czy .bat na Pulpicie,klikam go i uruchamiają się po kolei programy, które mam tam wpisane. Czyli podaję mu ścieżkę typu “E:…\xxx.exe” i program się uruchamia jako zwykły program Windowsowy. Jakbym sam kliknął go myszką. Chyba rozumiecie o co mi chodzi.

Poczytaj coś tutaj o plikach wsadowych, jest tam kilka przykładów pisania plików wsadowych a także (na dole strony) rozwiązane przykładowe zadania.

Można utworzyć np. plik wsadowy, ale są nieraz małe kłopoty np. z długimi nazwami.

Mi nie chodzi o zmianę nazwy pliku, tylko o uruchamianie 3 programów po kolei - uruchamiam plik, uruchamia się pierwszy program wpisany tam, gdy się uruchomi uruchamiany jest drugi program, gdy ten się uruchomi uruchamiany jest trzeci program itd. Gdy uruchomione zostają wszystkie okienko cmd się zamyka, a programy działają dalej po zakończeniu polecenia. Jakieś tam najprostsze bat-y, które wyskrobałem owszem, uruchamiały pierwszy program, ale do następnego przechodziły dopiero, gdy zamknąłem ten pierwszy. Więc nie o to chodzi.