Jak stworzyć popranie obraz płyty oraz pendrive do sformatowania laptopa

Witam chciałbym zrobić pendrive z instalka windowsa 7 home premium sp1 64 bity aby sformatować laptopa. Zrobiłem obraz płyty programem CDBrunerXP i po zamontowaniu w wirtualnym napędzie działa(jest to plik ISO) lecz przy wczytywaniu tego obrazu programem Windows 7 USB DVD Download Tool wyskakuje błąd “The selected file is not a valid ISO file. Please select a valid ISO file and try again.” Ktoś wie czemu? Co robię nie tak?

 

Nie wiem czy temat zrobiłem poprawny ale obawiam się iż to nie pierwszy napotkany problem przy robieniu tego i chciałbym już nie zakladać nowcyh tematów(bo to zasmieca) tylko już tu uzyskać pomoc na ten temat.

Użyj programu Rufus. 

Rufusa nigdy nie używałem, można też 

http://www.dobreprogramy.pl/YUMI,Program,Windows,36349.html

Najprościej skorzystać z wiersza poleceń: Windows 7 instalacja z napędu USB i nie bawić się w tworzenie obrazu płyty. Nie wiem tylko czy sobie poradzisz, ewentualnie czy masz kogoś pod ręką, kto mógłby ci pomóc.

Najprościej? Każesz mu klepać komendy i to jest prostrze od klikalnej instalacji? Nie żartuj proszę. I to pisze obeznany użytkownik. Widzę ze tylko nabijasz posty. 

Utworzenie bootowalnego klucza za pomocą YUMI trwa 5 minut. Restart i instalujesz system, bez zbędnego zagłębiania się w konsole 

Każdy lubi co innego i nic nikomu nie każe, co najwyżej proponuje. Autor tematu sam wybierze rozwiązanie najbardziej optymalne z jego punktu widzenia.

 

Jeżeli uważasz, że moje posty nic nie wnoszą do tematu zgłoś je do usunięcia.