Jak stworzyć portfolio

Witam!! Chce stworzyć sobie portfolio\strone … :slight_smile:

Będę tam zamieszczał zdjęcia mojego miasta i filmiki moje (z youtube) Nie wiem jak sie za to zabrac przesle mi ktos obojętnie jaki szablon albo da linka i napisze mniej wiecej jak dodac tresc

najpierw musisz mieć jakiś pomysł jak ma wyglądać stronka, to jest podstawa,

chciałeś przykładowe portfolio:

http://www.adam-szymanski.pl/

http://www.cyfrowefoto.net/

jak widzisz różnią się od siebie i to znacznie,

tak w ogóle znasz przynajmniej trochę html’a i php’a ewentualnie flash ?? jak nie to raczej nici z dobrego portfolio chyba że stworzysz je jakimś edytorem WYSIWYG

Tak jak napisał niezDarek, przed przystąpieniem do pracy musisz mieć jakąś koncepcję. Odpowiedz sobie dokładnie na pytanie czego tak naprawdę potrzebujesz.

Druga sprawa, musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcesz się nauczyć programować, czy nie. O ile nauka html czy css powinna pójść w miarę sprawnie, to już z php, javą czy c# tak łatwo nie pójdzie. Oczywiście nie jest to wiedza tajemna, ale jednak wymaga sporo czasu i zacięcia, żeby naprawdę powiedzieć, że coś się potrafi. Kolejna sprawa to wygląd wizualny strony, nie każdy się nadaje do tego, żeby wszystko ładnie skomponować. Poza tym nie można się uczyć wszystkiego naraz. Jeśli nie jesteś grafikiem to można skorzystać z darmowych szablonów: np: http://www.oswd.org .

Generalnie nawet przy takich gotowych szablonach trzeba prawie zawsze troszkę pokombinować w kodzie, żeby je dostosować do potrzeb, ale większość roboty masz już zrobioną.

Jeśli nie chcesz się uczyć html, czy php, ale mimo to zrobić portfolio, możesz skorzystać z jakiegoś cmsa np: joomla.

Tam przeważnie bez zaglądania do kodu jesteś w stanie stworzyć naprawdę rozbudowaną stronę.

Proponował bym naukę chociaż podstaw html. np.: http://kurshtml.boo.pl . Jeśli to opanujesz to będziesz mógł się postarać o napisanie własnej strony, lub chociaż ułatwi Ci to edycję szablonów.