Jak stworzyć program do tworzenia karty postaci?

Jak w temacie 

Chodzi mi o coś w czym część parametrów będzie można wybrać albo wylosować, a część wylosuje się automatycznie
Np. Włączam program > wpisuje “mężczyzna” > “elf” > i teraz program automatycznie dodaje do “zwinności” +1 > potem losuje automatycznie te “zwinnosc” np. 10 i dodaje to 1 … itd…

Mam Windows 10

Wiesz jak ma działać to sobie rozplanuj jak to ma wyglądać, wybierz język (Python, Ruby, Java, C++, C, C# lub Mono, JS, Scala, Go, Haskell…), okienkowe czy konsolowe…

Przez to ostatnie zdanie cały post brzmi jak ciut niezrozumiałe zlecenie.

 

Każdej rasie przypisz właściwości, przyjmij dane od użytkownika (płeć, rasa, itp.), znajdź rasę z tablicy, wylosuj liczby i dodaj do nich to co masz w tablicy, a następnie wyświetl.

Najlepiej zacząć od nauki programowania, następnie ściągasz IDE dla wybranego języka, np VisualStudio dla C++ i C#, wybierasz jeden z nich i programujesz - tworzysz taki generator.

Ewentualnie możesz napisać taki generator w html i js, odpalać będziesz go w dowolnej przeglądarce, ale tak czy siak musisz zacząć od nauki programowania.

Spotkałem się tylko z C++ ,więc tak będzie chyba najlepiej …
Mniej więcej wiem jak zrobić żeby wylosować słowo z pliku , ale nie umiem przypisać mu właściwości …
Hmm… jak by to wyjaśnić …
w sensie jak wylosuje jakieś słowo “X”  to żeby potem do nastepnej losowanej “Y” (która będzie liczbą) dodało wartość przypisaną temu “X” (liczbę a nie słowo)
Dostrzegam niby możliwość zrobienia tego w sposób…
 Jeśli wypadło “X” to dodaj tyle… ale to musiałbym robić tak dla każdego podanego słowa…

W pliku możesz mieć własną konstrukcję danych, gdzie każda linia to osobna seria danych. Dla przykładu plik może wyglądać tak:

Mezczyzna;0;1

Elf;1;0

Rozdzielasz po średnikach i masz nazwę i określony parametr do dodania. Za co on odpowiada ustalasz sam. Składnia może być następująca:

nazwa;zwinnosc;sila

i tak oto wiemy że mężczyzna ma 0 do zwinności i +1 do siły, a elf odwrotnie.

 

Możesz dodatkowo wykorzystać SQLite, ale nie będziesz mógł w prosty sposób edytować pliku. Będziesz musiał napisać funkcjonalność za pomocą której będziesz edytował taką bazę danych.

 

Możesz to zrobić na milion innych sposobów, tylko musisz mieć odpowiedni parser do tego. Inny przykład jak mogą dane wyglądać w pliku:

[Mezczyzna]

sila: +1

[Elf]

zrecznosc: +1



[Kobieta]

sila: -1

zrecznosc: +2

urok: +3

Dane zaczytujesz do programu np do B-drzewa i potem w zależności od nazwy {Mezczyzna, Elf, Kobieta} szukasz go i sprawdzasz atrybuty.

Ok czyli już wiem jak wprowadzić dane do pliku
ale jak to zapisać w C++ żeby czytał to w taki sposób ?

Wczytujesz linie dzielisz ją po średnikach na poszczególne elementy, sprawdzasz czy nazwa się zgadza, jeśli nie wczytujesz kolejną. Gdy nazwa się zgadza losujesz wartości i dodajesz do nich te wczytane. To tak w skrócie.

 

Najlepiej byłoby jednak zacząć od początku czyli nauki programowania, potem dokładniejszego opisu co chcesz zrobić i spytania się o to z czym dokładniej masz problem, a nie czekaniem na rozwiązanie, a najlepiej cały generator.