Jak stworzyć sieć bezprzewodową[karta sieciowa+WiFi]

witam, wszystkich serdecznie

Mam taki problem. Mam komputer stacjonarny w kartą sieciową bezprzewodową. Komputer ten chodzi 24/7 (chyba że niema prądu :D) i mam do niego podłączony internet. teraz kupiłem sobie laptopa z wifi i chciałem zrobić sieć pomiędzy tymi dwoma komputerkami. (wifi i karta sieciowa) Bez rutera wiem że tak się da ale nie wiem jak to zrobić. Chciałbym mieć internet na laptopie z tego komputera.Z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki.

P.S Wiem że taki temat już był, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. W Google też szukałem

rozumiem że komputer stacjonarny ma internet podłączony przez kartę bezprzewodową? Jeśli tak to musisz dokupić druga taką kartę i zrobić połączenie ad-hoc , z komputera stacjonarnego czyli niejako on się stanie routerem dla twojego laptopa.

nie, komp stacjonarny ma podłączony internet kablem, to co mam zrobić?. Gdyby stacjonarny miał podłaączony bezprzewodowo to przecież by nie było problemu

  1. Wchodzisz w Panel sterowania->Połączenia sieciowe.

  2. Klikasz prawym przyciskiem myszy (PPM) na połączenie które zapewnia Ci Internet i wybierasz “właściwości”.

  3. Wchodzisz w zakładkę zaawansowane i zaznaczasz “ptaszkiem” opcję: “Zezwalaj innym użytkownikom sieci…”. Zamykasz okienka, zatwierdzając zmiany, klikając OK.

  4. Następnie znów w połączeniach sieciowych klikasz PPM na kartę sieci bezprzewodowej i wybierasz właściwości.

  5. Wchodzisz w zakładkę “sieci bezprzewodowe” i w obszarze o nazwie “Sieci preferowane” klikasz przycisk “Dodaj”.

  6. Wpisujesz nazwę sieci (SSID), ustalasz uwierzytelnianie i szyfrowanie. Na początek najlepiej zrobić to bez tych opcji, czyli uwierzytelnianie otwarte i szyfrowanie wyłączone.

  7. Zaznaczasz “ptaszkiem” koniecznie opcję “To jest sieć typu komputer-komputer (ad-hoc)…”.

  8. Nie wiem czy nie trzeba też przypadkiem zaznaczyć (chyba trzeba) opcję “Połącz, nawet jeśli sieć nie nadaje”.

  9. Zamykasz wszystko klikając OK.

Teraz laptopem powinieneś zrobić wyszukiwanie sieci, połączyć się i powinno działać.

Też kiedyś takie połączenie miałem w domu. Ale jednak zdecydowałem się na router.

Dziękuję za odpowiedź. Man nadzieje że sobie poradzę a jak nie to wrócę do tematu

Następnie znów w połączeniach sieciowych klikasz PPM na kartę sieci bezprzewodowej i wybierasz właściwości

Zgadza sie ale jak to zrobic gdy nie ma karty bezprzewodowej na I kompie?

Dodane 27.01.2009 (Wt) 18:59

To trzeba dokupić :lol:

radal ma i pyta więc mu odpisuję.

A jeżeli (nie u mnie) jest taka sytuacja że np. mam w telefonie iplusa i przez BT łączę się z komputerem. I jeżeli wejdę na to połączcie “Połączenie sieciowe Bluetooth” Są zaawansowane i tam jest tylko tabelka zapora systemu Windows. Co mam zrobić żeby szło tą się udostępnić. t jest w zakładce “Sieć osobista”