Jak stworzyć sieć bezprzewodową?

Jak utworzyć siec bezprzewodową gdy ( na dole w pokoju ) mam dwa routery 1 główny TP-Link TD-8840T z którego idzie kabel sieciowy do routra AIR LIVE 802.11G Wireless AP WL-5450AP ( dokładnie tego : http://www.airlive.com/products/WL-5450 … 50ap.shtml )

z którego sygnał idzie do komputera piętro wyżej, gdzie jest karta sieciowa (ta sama, którą widać na zdjęciu z AIR LIVE )

Czy ktoś mi pomoże co zrobić abym w komputerze na górze odbierał internet ( na dole normalnie działa, tak dla informacji to gniazdko jest obok komputera na dole) ?

O ile się nie mylę to na komputerze na górze trzeba utworzyć siec bezprzewodową, lecz nie bardzo wiem jak :frowning:

Rozumiem że w routerach jest włączona opcja wifi ( bezprzewodowy internet ) teraz w komputerze musi być karta sieciowa z antenką i zainstalowanymi sterownikami po włączeniu komputera powinna wykryć sięć radiową i po wpisaniu klucza ( jeśli jest ustawiony ) powinno śmigać to tak w teorii :slight_smile:

Mam neostrade a nie radiówek …Czy ma wifi to tego nie wiem ( może powiesz jak to sprawdzić )

Dokładnie antenkę czyli t e kartę sieciowa mam w jednym i drugim komputerze( w tym na dole jest ona w routerze AIR LIVE a na gorze wkręcona do jednostki …

Nie wiem, może mam złe sterowniki, bo po zainstalowaniu uruchomiłem ponownie komputer i powinien internet być w tym drugim komputerze na górze, lecz nie stety nie ma go i to nie wiem dlaczego …a ten sterownik to dostałem na pirackiej płycie : DLINK DWL 520, moe to wina sterownika ?

Dodam iż brat ma laptopa z wifi i internet mu dział bez zarzutu( chyba nawet do 50-100 m mu działał )

Nie wiem jakim cudem chcesz zsynchronizować dwa routery pod jedną linią :stuck_out_tongue:

Znajomy informatyk wujka zmienił linie sieciowa pod bezprzewodową, tylko że musiałem na obydwu kompach zrobić formaty i zainstalować na nowo Windowsa.

Mam wszystko podłączone zainstalowany serownik i nie wiem dlaczego nie działa mi net na drugim kompie …dlatego się pytam czy ktoś mi pomoże …

TP-Link łączy się z linią do niego jest podpięty ten Air Live czy jak kto woli OvisLink i to ten rozsyła pewnie WiFi

Wydaje mi się, że tak. lecz nie wiem co zrobić aby ustawić połączenie z internetem na drugim komputerze…próbowałem dodać sieć bezprzewodową, lecz to nie pomogło …

Może ktoś mi to wytłumaczy ???

Dodane 14.12.2009 (Pn) 17:29

Już zrobiłem wszystko co było możliwe w kocu komp ( 2 na górze )wykrył mi sprzęt i zainstalowałem najnowszy sterownik wszystko powinno być ok…tylko nie wiem dlaczego pisze " Kabel sieciowy jest odłączony" nie bardzo wiem co to znaczy…przecież sprzęt jest podłączony jeden i drugi komputer wykrywa (tylko na tym drugim na gorze) to pisze dlaczego ?