Jak stworzyć sieć domową z udostępnianiem plików?

Witam.

Szukam na necie ale piszą tylko o łączeniu kompów a trochę nie o to mi chodzi. Zatem zwracam się do Was szanowni forumowicze z prośbą o pomoc.

Mam router Dlink i net z Multimedii oraz dwa komputery: laptop łączy się przez wifi i pecet przez kabel. Chodzi mi o to czy można posiadając taki sprzęt stworzyć domową sieć w której te dwa kompy będą należały do jednej grupy roboczej i będą mogły kopiować od siebie udostępnione pliki??

Dzięki z góry za wskazówki.

W twoim przypadku wystarczy na obu komputerach wpisać identyczną nazwę grupy roboczej i udostępnić jakiś folder na nich. Komputery powinny się widzieć.

I właśnie tak jak mówisz nie działa. Jak przydzielam ip kompom to wogóle przestają łączyć się z netem :/. Może jednak jest inny sposób?? Pomoże ktoś??

Już widać światełko w tunelu. Mi chodzi o dwa kompy z systemem xp. Mógłbyś podać jakoś bardziej przejżyście instrukcje dla laika w tych sprawach?? Bardzo proszę ![-o<

a musze wykonywac ten krok??

Zainstaluj LLTD -> viewtopic.php?f=7&t=267788

Dodam że komputery maja sp2. Na połączeniu kablowym wszystko jest ok. Ale w laptopie po próbie wyświetlenia komputerów gruppy roboczej pojawia się taki komunikat:

I druga sprawa: Czy ma tu coś do rzeczy że na laptopie wykorzystuje oprogramowanie producenta do obsługi karty WIFI??

Nic nie pomaga. Jedyny efekt jaki osiągnąłem to delikatna modyfikacja wyskakującego komunikatu:

Kurde szkoda :frowning: