Jak stworzyć sieć WiFi z modemem blueconnect?

Witajcie.

Mam, a właściwie dziewczyna ma, problem. Jako, że nie ma u siebie możliwości podłączenia poprzez kabel (Netia/TP/whatever), używa modemu blueconnect z sieci T-Mobile. Model tegoż urządzenia to Huawei E-173. Z racji ciągłych kłótni między nią, a jej siostrą, wpadłem na pomysł, aby stworzyć wirtualną sieć WiFi (np. poprzez Connectify albo mHotSpot lub inny program tego typu), aby był dostęp na dwóch laptopach do internetu (jeden z laptopów ma Windows XP, a drugi Windows 7 x64 Home Premium). Czy może mi ktoś podsunąć rozwiązanie, jak to ma wyglądać? Próbowałem już samodzielnie to zrobić, ale na laptopie z XP, ani na telefonie z androidem nie mogłem się połączyć z tą siecią. Próbowałem też stworzyć ad-hoc z poziomu Win7, ale niewiele dało. Czy może lepiej jakiś sprzęt do tego będzie właściwym rozwiązaniem, a jak już, to jaki (poproszę o linki z alledrogo lub sklepów, ew. konkretne modele)?

Pozdrawiam. :slight_smile:

Można kupić router 3G z wejściem usb np. tp-link TL-MR3220 lub można też kupić urządzenie np. HUAWEI E583C-2 WiFi 3G i przełożyć kartę sim i używać net bezprzewodowo, urządzenie to jest mobilne ( ma własne zasilanie, możemy je wszędzie zabrać i mieć internet np. w komórce jeśli na funkcję wi-fi).

Musisz mieć modem z obsługą modemów 3G. ja mogę ze swojej strony zaproponować ci routery Edimax’a. Inni też produkują ale nie mają tylu modeli i są one droższe. Możesz wybrać stacjonarny router Edimax 3G-6200n. U mnie spisuje się świetnie już od kilku lat. Ale widzę że mają już routery mobilne z wbudowanym akumulatorem - 3G-6218n, 3G-6210n, 3G-6200nL. Sprawdź tylko czy można podłączyć do niego komputer przewodowo (ważne jeśli masz jakiś komputer stacjonarny). Wybór czy stacjonarny czy w pełni mobilny zostawiam tobie.

A coś poza zakupem? W sensie Connectify albo w ten deseń programy?

Ostatecznie będzie prędzej czy później zakup, ale tak tymczasowo może?

Tymczasowo sie spisze. Jak kupowalem router to nie bylo jeszcze programu o ktorym wspominasz. Byl inny i dzialal strasznie łagodnie mówiąc. Nie wiem jak się spisuje, ale mimo wszystko proponuje router, bo jest to wygodniejsze. Nie masz komputera, który musi chodzić by był dostęp do neta i nie musisz go uruchamiać jak chcesz przejrzeć sieć na telefonie, a dodatkowo masz na pewno większe możliwości konfiguracji. Router, który ja mam, a jego model podałem wyżej kosztuje około 100 zł, a model tp-link jest droższy ale też warty uwagi.

Dobra, ale teraz jak to skonfigurować, żeby działało? Kiedyś próbowałem, znalazł sieć, owszem, ale nie było dostępu do internetu… :?