Jak stworzyć sieć wifi


(Pawel Ryglicki) #1

Mam takie pytanie chcę stworzyć sieć w domu za pomącą wifi co potrzebuje aby ją zrobic w laptopie mam wifi ale co jeszcze potrzebuje


(Cosik Ktosik) #2

W jakim sensie chcesz zrobić sieć? Co chcesz łączyć? Ile komputerów? Czy tylko razem w sieć, czy rozdzielić Internet? Opisz dokładnie to, co chcesz uzyskać.


(Pawel Ryglicki) #3

2 komputery chcę rozdzielić internet ale i grać przez sieć


(Cosik Ktosik) #4

W takim razie zakup do drugiego komputera kartę WIFI oraz router. Teraz pytanie w jaki sposób łączysz się z Internetem? Kto jest dostawcą?


(Pawel Ryglicki) #5

dostawca multimo , i jak byś mógł podaj mi jakieś dobry router i kartę wifi


(Cosik Ktosik) #6

Multimo, czy Annex A. Potrzebujesz router z modemem ADSL. Ja używam Linksysa WAG200G-EU (także do Multimo :wink: ). Dobry router, ale nie ma odkręcanej antenki. Jeżeli nie potrzebujesz wybitnego zasięgu, to możesz go brać. Karta, to już zależy np od zabezpieczeń (czy potrzebujesz i zamierzasz korzystać z WPA2). Ogólnie może być zwykły Pentagram Hornet Wi-Fi PCI 802.11g.

To moja propozycja ale poczekaj na inne, może ktoś poleci coś z TP-Linka. Też mają ciekawy sprzęt.


(Pawel Ryglicki) #7

Zasięg ok 5m jest mi potrzebny i teraz to będzie rozdzielać internet i zrobi sieć taką jak lan?


(Kszczepanik5) #8

Ja mam internet bezprzewodowy i mój dostawca zainstalował urządzenie jak na stronie http://www.allegro.pl/item578416738_ovi ... ml#gallery czy mogę to wykorzystać do stworzenia sieci wifi w domu, uprzedzam że wogolę nie znam się na tym.