Jak stworzyc siec WiFi

Jak stworzyć sieć WIFI miedzy 3 kompami jeżeli mam internet bezprzedowody z orange?

Prosze o pomoc:)

Hmmm… jak bezprzewodowy, to router może być tylko komputer.

A Router GSM?

Możesz wykorzystać ruter GSM, ale z tego co wiem jest droższy niż zwykły.

169 zł to chyba nie tak bardzo droższy

Router GSM jest nie tylko 2x droższy ale też jakość tak podzielonego internetu pozostawia wiele do życzenia.

Moim zdaniem ani to nieopłacalne ani na pewno nie będzie komfortowe.

Lepiej zmienić dostawcę.

Nie moge zmienic dostawcy:)

Nie wiem czy takie rozwiązanie zadziała ale można by kupić tani ruter, na jednym komputerze do którego podpięty jest modem (który musiał by być włączony aby reszta miała internet) udostępnić połączenie internetowe.

JEst takie cos jak ROUTER GSM podpina sie tam modem i działa ;X

A to niby czemu ?

Jak wspomniano można kupić zwykły router ale jeden komp musiałby być cały czas włączony.

Tak czy owak internet komórkowy jest za słaby aby dało się go dzielić na kilka komputerów, chyba że w danym momencie będzie włączony tylko jeden to wtedy są szanse że to będzie działać znośnie.

Nie moge bo nie mam jak :slight_smile:

Używałyby tego 2 kompy tylko czasami 3…

To zależy :slight_smile:

Masz internet przez sieć telefonii komórkowej (Orange Free) czy w technologii CDMA (Orange Freedom Pro)? Zakładam, że to pierwsze. W takiej sytuacji router GSM to w tym wypadku najbardziej rozsądne wyjście. Ewentualnie można zrobić sieć bez routera: podłączyć modem USB do jednego z nich i udostępnić połączenie internetowe.