Jak stworzyć sieć z użyciem Liveboksa, routera i wzmacniacza? Połączenie tylko na Liveboksie

Witajcie,

 

mam mały problem, po ostatnich awariach zasilania miałem problem z netem z neo. Po zresetowaniu do ustawień fabrycznych nie mogę skonfigurować do ustawień jakie miałem wcześniej. Robiłem to ponad 2 lata temu i jakoś chyba zgłupiałem przez ten czas, bo sam nie daję rady. Szukałem po forach podobnych tematów, ale jak narazie nie udało mi się tego zrobić.

 

W tym momencie mam net przez livebox, ale dalej nie przechodzi. Ogólnie to cała sieć domowa wygląda w ten sposób tylko, że teraz to nie działa :stuck_out_tongue:

 

http://zapodaj.net/bd637dc2c321d.jpg.html

 

Mam nadzieję, że wygląda to przejrzyście. 

 

Pamiętam, że robiłem to przez połączenie mostkowe jakoś, ale może macie lepsze pojęcie.

Dzięki za odpowiedzi.

zywiec_to, zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu dokonania korekty, użyj opcji pełnego edytora tekstu, tam pojawi się pole edycji do zmiany tytułu wątku.

Napisz jak dokładnie to podłączasz, tj. do jakich portów w routerze oraz jaką masz adresację na poszczególnych urządzeniach.

Witaj,

 

dzięki za zainteresowanie,

rozumiem, że ten tytuł na jaki ja zmieniłem był nie do końca dobry, bo go zamieniłeś. 

 

No więc, 

 

livebox ma adres 192.168.1.1, a dlink 192.168.1.2, w ten sposób działało przedtem, ale teraz już nie chce. Na livebox mam ustawiony lan bridge. Na dlinku jest bridging, próbowałem z ppoe/pppoa, ale nie przechodzi net.

 

Zastanawiałem się też żeby ustawić dlink i ten reapeter jako ap, tylko czy działa połączenie livebox - ap - ap

 

Podłączam na livebox na ethr “żółty” (próbowałem też na czerwony ethr2), a na dlinku podłączam w port 1 (nie dsl)

 

właściwie nic n ie zmieniałem poza ustawieniami, po resecie liveboxa.

Niestety z Liveboksem nie miałem nigdy do czynienia, ale domyślam się, że pracuje on w trybie mostu tak, jakby był przełącznikiem? Jeśli tak, to tu może być błąd. Ustaw Livebox w trybie routowania/NAT.

 

AP - AP może załadziałać po utworzeniu mostu sieciowego lub WDS, ewentualnie AP - AP Client.

 

Domyślam się, że chodzi o porty LAN. Rozumiem, że zawsze podłączałem to tym samym kablem i był to kabel krosowany lub router posiada funckję auto MDI-MDIX? Serwer DHCP działa tylko na jednym z urządzeń? Bo jeśli na kilku, hosty mogą dostawać zły adres bramy i będą wysyłać pakiety nie tam gdzie trzeba.

 

Sprawdź co pisałem powyżej, podejrzewam, że albo błąd jest bridgowaniu, albo masz włączony więcej, niż 1 serwer DHCP, które ze sobą kolidują. Serwer DHCP możesz wyłączyć na dowolnym routerze byle był w tej samej podsieci lub działał w innej podsieci DHCP Relay.

hej,

 

dzięki, zadziałało. Temat do zamknięcia.

 

pozdrawiam i spokojnych świąt życzę :slight_smile: