Jak stworzyć sieć z użyciem Liveboksa, routera i wzmacniacza? Połączenie tylko na Liveboksie

(Nierzwicki M) #1

Witajcie,

mam mały problem, po ostatnich awariach zasilania miałem problem z netem z neo. Po zresetowaniu do ustawień fabrycznych nie mogę skonfigurować do ustawień jakie miałem wcześniej. Robiłem to ponad 2 lata temu i jakoś chyba zgłupiałem przez ten czas, bo sam nie daję rady. Szukałem po forach podobnych tematów, ale jak narazie nie udało mi się tego zrobić.

W tym momencie mam net przez livebox, ale dalej nie przechodzi. Ogólnie to cała sieć domowa wygląda w ten sposób tylko, że teraz to nie działa :stuck_out_tongue:

http://zapodaj.net/bd637dc2c321d.jpg.html

Mam nadzieję, że wygląda to przejrzyście. 

Pamiętam, że robiłem to przez połączenie mostkowe jakoś, ale może macie lepsze pojęcie.

Dzięki za odpowiedzi.

(roobal) #2

zywiec_to, zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu dokonania korekty, użyj opcji pełnego edytora tekstu, tam pojawi się pole edycji do zmiany tytułu wątku.

(roobal) #3

Napisz jak dokładnie to podłączasz, tj. do jakich portów w routerze oraz jaką masz adresację na poszczególnych urządzeniach.

(Nierzwicki M) #4

Witaj,

dzięki za zainteresowanie,

rozumiem, że ten tytuł na jaki ja zmieniłem był nie do końca dobry, bo go zamieniłeś. 

No więc, 

livebox ma adres 192.168.1.1, a dlink 192.168.1.2, w ten sposób działało przedtem, ale teraz już nie chce. Na livebox mam ustawiony lan bridge. Na dlinku jest bridging, próbowałem z ppoe/pppoa, ale nie przechodzi net.

Zastanawiałem się też żeby ustawić dlink i ten reapeter jako ap, tylko czy działa połączenie livebox - ap - ap

Podłączam na livebox na ethr "żółty" (próbowałem też na czerwony ethr2), a na dlinku podłączam w port 1 (nie dsl)

właściwie nic n ie zmieniałem poza ustawieniami, po resecie liveboxa.

(roobal) #5

Niestety z Liveboksem nie miałem nigdy do czynienia, ale domyślam się, że pracuje on w trybie mostu tak, jakby był przełącznikiem? Jeśli tak, to tu może być błąd. Ustaw Livebox w trybie routowania/NAT.

AP - AP może załadziałać po utworzeniu mostu sieciowego lub WDS, ewentualnie AP - AP Client.

Domyślam się, że chodzi o porty LAN. Rozumiem, że zawsze podłączałem to tym samym kablem i był to kabel krosowany lub router posiada funckję auto MDI-MDIX? Serwer DHCP działa tylko na jednym z urządzeń? Bo jeśli na kilku, hosty mogą dostawać zły adres bramy i będą wysyłać pakiety nie tam gdzie trzeba.

Sprawdź co pisałem powyżej, podejrzewam, że albo błąd jest bridgowaniu, albo masz włączony więcej, niż 1 serwer DHCP, które ze sobą kolidują. Serwer DHCP możesz wyłączyć na dowolnym routerze byle był w tej samej podsieci lub działał w innej podsieci DHCP Relay.

(Nierzwicki M) #6

hej,

dzięki, zadziałało. Temat do zamknięcia.

pozdrawiam i spokojnych świąt życzę :slight_smile: