Musisz przede wszystkim zadać pytanie co rozumiesz pod pojęciem tworzenia stron. Generalnie stworzenie od początku do końca nowoczesnej według dzisiejszych kryteriów strony jest dosyć trudne. Trzeba by znać wszystko co drobok podlinkował. Lata nauki. Ale czy córka premiera poświęciła na to czas?
Na szczęście dzięki ruchowi open source mamy coś takiego jak otwarte (czyt. darmowe) systemy zarządzania treścią. Jest tego mnóstwo. Wordpress (blogi), Drupal (portale), TenTego (ala demotywatory), OpenCart (sklepy). To wierzchołek góry lodowej. Generalnie wystarczy taki skrypt zainstalować, zlecić wykonanie ładnego szablonu i witryna jest. Poradnik krok po kroku na przykładzie Wordpressa masz np. tutaj: http://www.pomojemu.edu.pl/tworzenie-stron/ Hosting też masz w nazwa.pl? Tak z ciekawości pytam . Może rozejrzyj się trochę po rynku domenowym i usług hostingowych
Strony na nazwa.pl robi się tak samo jak gdzie indzie, a w zasadzie tam się ich nie robi, tylko wgrywa gotową stronę. Ale sama domena do tego nie wystarczy, musisz mieć jeszcze wykupiony serwer (hosting). Potem lokalnie robisz stronę i tam ją wrzucasz za pomocą jakiegoś programu (np Total Commander). Natomiast sama kwestia zrobienia strony jest znacznie bardziej złożona niż skopiowanie źródła czyjejś strony. Przede wszystkim do wielu stron nie wystarczy sam HTML. Może podaj link do strony, którą chcesz przenieś do polskiej sieci, to będzie łatwiej powiedzieć co i jak.
To ja tu może coś pomogę. Generalnie, aby stworzyć stronę internetową, należy:
a) znać się (HTML, grafika, zwykle PHP, bazy danych) lub
b) skorzystać z gotowców (tu nie trzeba się za bardzo znać)
Rozwiązań jest więc kilka, od zlecenia tego komuś, kto już wie jak zrobić stronę po zrobienie sobie jej samodzielnie lub częściowo samodzielnie, np. za pomocą CMSa.
Robienie porządnych stron, od podstaw w html, php, css, i z bazą danych faktycznie wymaga lat nauki. Ale to nie ma sensu jeżeli potrzebujesz postawić jakąś prostą stronę np. o swoich zainteresowaniach, do tego idealnie nadają się darmowe skrypty jak np. wordpress, drupal, czy prostsze oparte o pliki tekstowe jak np. getsimple.
Podstawy htmla, css i fotoszopa oczywiście przydadzą się przy przerabianiu layoutów takich stron.
Zawsze można pobrać jakiś szablon i pobawić się z kodem nauka na własnych błędach jest najlepsza. Może jakiś program typu wysiwyg gdzie nie trzeba znać języka . Wszystko to jednak wymaga czasu , można też skorzystać z wordpress jak napisał sadaj72 szybciej i duża frajda