Jak stworzyć takiego GRUB-a?


(system) #1

Znalazłam w sieci bardzo ładny wygląd GRUB-a => http://gabrielvegas.files.wordpress.com ... ollage.png Zastanawiam się, jak można wyedytować plik GRUB-a, by te napisy były tak ładnie pogrupowane z ikonkami? Wiele już czytałam w Google o GRUB-ie 2, jednak były to porady związane z co najwyżej zmianą kolejności wpisów, zaś co się tyczy tła był opis na stronie ubuntu ale do starego GRUB-a.


(ra-v) #2

Tło to indeksowany XPM z 14 kolorami o rozdzielczości 640x480 o ile dobrze pamiętam a o reszcie nie mam pojęcia.

Kto widział tyle systemów co na screenshocie. Dla Windowsa by mi się przydało takie coś, jak jeden nie działa to następny :stuck_out_tongue:


(roobal) #3

To czasem nie jest Gfxboot (czy jak to się tam nazwyało)? A Gruba edytuje się teraz w pliku /etc/grub.d/grub i tam się też ustawia tło. Ale gdzieś o tym czytałem chyba na Ubucentrum o tym, więc jak znajdę to podrzucę odsyłacz.

EDIT : O znalazłem, tak jak myślałem, na Ubucentrum. Tu masz opis jak to zrobić http://www.ubucentrum.net/2009/12/grub- ... -menu.html :slight_smile:

Pozdrawiam!


(system) #4

Z edycją GRUB-a 2 sprawa nie jest taka łatwa jak ze starym GRUB-em. Dużo osób na to narzeka, ja też się aktualnie nie łapię w tym, bo jeszcze nie miałam okazji grzebać w pliku konfiguracyjnym nowego GRUB-a. Plik na tło też nie mam pojęcia jak się tworzy. Pytam raczej z ciekawości. Wiadomo, że tyle systemów nie miałabym, ale chodzi o sam efekt graficzny, jak to ładnie i czytelnie wygląda.


(roobal) #5

Namieszali trochę w Grubie, kiedyś edytowało się tylko jeden plik teraz rozdzielono to na kilka plików :slight_smile: Tak poza tym, czytaj EDIT wyżej :slight_smile:

Pozdrawiam!


(system) #6

Ooo!! Wielkie dzięki. Widziałam tylko opis po angielsku, ale to się tym bardziej przyda. W wolnym czasie poczytam to dokładnie.


(Tomek) #7

Wystarczy poszukać sobie w googlu słowa klucz: burg.

sudo apt-get install burg

(roobal) #8

Tak, rzeczywiście http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q ... 380b557062 :-" Po drugie trzeba znać te słowo kluczowe, żeby wiedzieć czego szukać.

Rozumiem, że to akronim słowa Grub? :wink:

Pozdrawiam!


(mati75) #9

Taki wygląd jest dostępny od gruba 1.98


(system) #10

czyli którego? Bo nie orientuję się w numerkach.


(mati75) #11

Najnowszej stabilnej wersji, czyli pod nazwą 2.