Jak stworzyć więcej partycji?

Witam,

chciałem podzielić swój dysk na 6 partycji (+ ta jedna, którą tworzy Windows 7 o rozmiarze 100MB). Myślałem, że z poziomu instalatora się da, jednak tam mogłem stworzyć tylko cztery.

Do głowy przyszedł mi :

  • [*:1uwpkbqa]gparted - niestety, z niewiadomego mi powodu program nie chce się załadować (wyskakują tylko te białe napisy na czarnym tle, że program jest darmowy i coś o gwarancji - teraz nie pamiętam już co ale myślę, że wiecie) i dalej ani myśli się poruszyć

Ma ktoś może jeszcze jakieś porady, bo mi się pomysły skończyły, a wszędzie się przewija “gparted albo to zarządzanie komputerem”

Pozdrawiam!

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

Na dysku podstawowym (z MBR) nie stworzysz więcej niż 4 partycji podstawowych. Natomiast możesz sobie stworzyć sobie partycję rozszerzoną, a w jej zakresie praktycznie dowolną liczbę dysków logicznych.

Zamiast czwartej partycji podstawowej tworzysz rozszerzoną a w niej możesz utworzyć tyle partycji logicznych ile dusza zapragnie…

:roll:

Dobra, to jak to zrobić?

Ostatnią partycję podstawową np. w programie GParted usuń => Zastosuj. Powstanie miejsce niepodzielone na patycje. Prawoklik => nowa => system plików / etykieta => Zastosuj.

OK, gotowe - dzięki za pomoc!