Jak stworzyć własną płytkę recovery - windows xp

witam

Do napisania tego posta zainspirował mnie wczorajszy temat no i swoje przykre przeżycia z płytami recovery.

Posiadam 3 płytki recovery wmce2005 i jest kilka wielkich minusów tego nieszczęśliwego rozwiązania:

-instalacja tego wszystkiego to 4 godziny !

-odinstalowywanie np. nortonow, programów ms, wszelakich triali to 2 godziny !

-instalacja nowych programów bezpieczeństwa, gier (wolf et, pes6 )kodeków itp to kolejne 2godziny !

-tworzenie na nowo partycji z linuxem , aktualizacja itp to kolejne 2 godziny -minimum !

Cały dzień trzeba na to poświęcić :frowning:

Wiem ,że można utwożyć własna płytę recovery z potrzebnymi sobie programami tylko ja nie mam zielonego pojęcia jak tego dokonać

bardzo proszę o pomoc -krok po kroku - czy moje recovery też będzie niszczyć partycje z linuxem?

bardzo proszę o pomoc -pozdrawiam

Było już wiele postów związanych z tym tematem.

Szukaj więc.

Acronis true image, Norton ghost, Ghost4Linux.

Na dobreprogramy.pl znajdziesz tekst w którym Docent (o ile się nie mylę) opisuje jak to zrobić przy pomocy narzędzi dostępnych w windows’ie.

O tym mowa

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … Windows+XP :slight_smile:

http://www.searchengines.pl/Backup-i-kl … 21332.html

newton u mnie nie ma szans mam laptopa - nie mam stacji dysków , nie posiadam płytki instalacyjnej tylko recovery :frowning:

Tajemniczy - który z tych programów wykożystać ?

chodzi by nagrac na plytkę obraz a potem by się ona zbotowała .

Ja używam Paragon Drive Backup 8.0 i nigdy nie miałem problemu z przywrócenie systemu. Lecz program mam z gazety na tej stronie co podałem jest ten program tylko ze picasso pisze ze ponoć wycofano ową wersje.

czy z pomocą tego programu mogę nagrać botowalną plytkę z moim win xp i wszystkimi programami i ustawieniami , czy nie skasuje on mi innych partycji , i czy moge zrobić obraz i linuxa i windy?

Tak obraz można nagrać na płytę DVD chyba ze masz dużo danych wtedy obraz będzie na kilku płytach. Czy będą wszystkie program to już zależny od Ciebie a dokładnie jak one są rozmieszczone. Bo jeśli system masz na C a programy np na D i zrobisz tylko obraz partycji C to wiadomo ze ich nie będzie. Najlepiej wszystko mieć na jednej partycji. A obrazu Linuksa nigdy nie robiłem więc nie wiem.