Jak stworzyć własne forum?

Szukałem w google i napotkałem się jak z tematami jak zrobić własne forum ale tam były tylko takie typu tematy jak zainstalować przemo.org jak to skonfigurować ale tym razem chciałbym stworzyć nie własne forum zrobione na gotowym skrypcie powiedzmy phpBB3 tylko własne zaprogramowane forum co bym musiał się nauczyć żeby takie coś stworzyć i jak takie coś stworzyć?

załóż konto na ugu.pl stwór domene ,baze

i odrazu z tamtąd zainstalujesz phpBB3

przykład mojego forum >> www.yourpc.ugu.pl

To samo na cba.pl przykład forum “programowanie”

Oraz wiele innych. W google znajdziesz mnóstwo.

http://www.dobreprogramy.pl/skandyn/For … 20709.html

Pozdrawiam.

ludzie nie dobijajcie mnie ja chcę zrobić swoje forum a nie gotowca phpBB3

To o co konkretnie Ci chodzi?

Masz gotowe forum, zmieniasz tylko wygląd/grafikę itd.

Wy wszyscy jak już widzicie temat jak zrobić własne forum to już ma chodzić jak zainstalować ja nie chcę żadnego gotowca! !!

więc siadaj do języka php,html,xhtml itp.

najpierw dokładnie czytajcie kolego ,najpierw!

Oni mają rację… Chłopie daj sobie spokój. Te “gotowce” tworzyły profesjonalne grupy programistów, a ty jeszcze nawet nie zacząłeś przygody z PHP. Jeżeli jednak aż tak bardzo ci to potrzebne to powinieneś zacząć od podstawowego kursu HTML, PHP, CSS i ewentualnie Java Script. Później przygotuj do tego jakąś grafikę, polecam gimpa- darmowy i rozbudowany. Jest pełno toturiali. Jeżeli wystarczy ci zapału- życzę powodzenia, jeżeli jednak nie masz wolnych jakiś 2-3 lat na naukę, to wstrzymaj się chwilowo z tym projektem :wink: