Jak stworzyć własne i niezależne łącze internetowe?


(Lukaszptak) #1

Wiem, że może temat być złym sformułowaniem tego o co chcę zapytać, ale nie znam się na tym za bardzo i proszę Was o pomoc.

Chodzi o to, że mój dostawca internetu pogrywa sobie ze mną i odłącza mi stale internet. Chciałbym go zmienić lecz moi starzy nie chcą słyszeć o TP. A jest tak przez to, że musiałbym płacić miesięczną opłatę dodatkową za utrzymanie łącza. W moim mieście wchodzi w grę tylko TPsa, lub dostawcy szarlatani, których chcę wykluczyć.

Tutaj więc moje pytanie czy jest jakaś możliwość stworzenia własnego połączenia z netem, prywatnego i niezależnego od nikogo. Pytam jakie warunki muszę spełnić, co byłoby mi potrzebne - chodzi o sprzęt, czy takie coś trzeba gdzieś zgłosić. To chyba na razie tyle... Aha jeszcze jaką prędkość mogłoby mieć takie łącze. Pomóżcie mi proszę, bo jestem naprawdę w kropce.


(Chillout) #2

Może chodziło Ci o administratora sieci? Może samemu czas założyć internet. U mnie był ten sam problem: W tej chwili nie dzielę z nikim łącza i nie mam zamiaru.

Dostawca to nie może za bardzo pogrywać sobie z Tobą, bo łatwo może Ciebie stracić.

Jeżeli to jest jak napisałeś dostawca, to może należałoby poszukać innego: http://busko.net.pl/dostawcy-internetu- ... ,67,0.html

Nie mów, że wszyscy są be, a Ty chcesz założyć w tej chwili firmę, którą zajmują się dostarczaniem internetu, żeby mieć tylko u siebie net :stuck_out_tongue: No chyba, że chcesz w ten sposób zarabiać na życie.


(Lukaszptak) #3

Tak się składa, że z w/w "dostawców" w moim mieszkaniu tylko jeden ma że tak powiem "zasięg"... I nie jestem takim debilem, żeby nie próbować i pytać u innych także sorry, ale raczej mi nie pomogłeś... A co do "założenia firmy" to nie... po prostu chcę sam być sobie panem i mieć internet na własność... Pytałem czy jest taka możliwość i jeśli tak to co trzeba zrobić. Nie potrzebuję rad typu zapytaj u innego dostawcy. Sorry za sarkazm.


(Jusko) #4

Prawdę mówiąc jesteś na przegranej pozycji. Choćby dlatego że musiałbyś mieć własny nadajnik itd. Chyba że dzierżawiłbyś sprzęt - taka tendencja jest w mojej okolicy. No i musiałbyś się znać na sieciach i to w większym stopniu. Sprzęt i tak Cię dyskwalifikuje - jak z umiejętnościami to nie wiem, ale podejrzewam że dużo musiałbyś się douczyć. Także porywasz się raczej z motyką na słońce...przykro mi.


(Lukaszptak) #5

:frowning: :frowning: :frowning: no to rzeczywiście mnie nie pocieszyłeś... :frowning: :frowning: :frowning:


(Chillout) #6

Więc po co zakładasz temat, jak wszystko wiesz i nie jesteś cytuje Ciebie: "debilem".

Jakoś tak naprawdę nie wierzę, że wszystkie dostępne firmy w Twojej miejscowości, jak również z okolic. Mieszkasz obok miasta Kielce, tam na pewno by się znalazło. Jest Internet radiowy, nie musi być od razu stacjonarny, jest orange freedom itp

Mieszkasz pod ziemią i nie masz nigdzie zasięgu. Wybacz mi stwierdzenie, ale to kompletna bzdura.


(Lukaszptak) #7

Co z tego, że Kielce są 50 km od Buska??? Dostawcy z Kielc nie tworzą infrastruktury w Busku, bo im się to nie opłaca... Co do Orange lub Era lub Plus, to wyobraź sobie, że są ograniczenia w ilości ściąganych danych... A im większa ilość tym droższa cena więc nie radź mi czegoś takiego. Radiowy? Wybacz... mam teraz.. Jeżeli nie pomagasz, to chociaż nie zaśmiecaj tematu!


(Chillout) #8

Bez foch i nie rób łaski ciągle. Bo masz pretensje, że mieszkasz, tam gdzie mieszkasz. To się przeprowadź i załóż sobie internet w drugim miejscu zamieszkania. Bez pretensji do wszystkich wkoło.

No i co z tego, że masz teraz internet radiowy?

Masz problemy z dostawcą, a nie z internetem.

Nie każdy musi dostawca internetu radiowego tworzyć takie problemy.

Zawsze jak napisałem, sam możesz zacząć świadczyć usługi telekomunikacyjne: http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiad ... ikacyjnych

Jaką chcesz jeszcze pomoc w tej kwestii uzyskać?


(Kpc21) #9

Zainteresuj się tym:

http://www.cyfrowypolsat.pl/internet/internet.cp

Możesz zgłosić się do testów, z tego co widzę mają u ciebie zasięg.

A jeśli chcesz coś bardziej sprawdzonego:

http://www.orange.pl/portal/map/map/int ... 1747301802 (to nie jest internet na sieci telefonii komórkowej!)

Ale jest dość niski limit transferu.

Jeszcze jest internet satelitarny, ale to już kompletnie się nie opłaca.


(Lukaszptak) #10

Muszę przyznać, że to co mi poradziłeś może okazać się właściwe. Spróbuję z Cyfrowym Polsatem. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.