Jak stworzyć własne i niezależne łącze internetowe?

Wiem, że może temat być złym sformułowaniem tego o co chcę zapytać, ale nie znam się na tym za bardzo i proszę Was o pomoc.

Chodzi o to, że mój dostawca internetu pogrywa sobie ze mną i odłącza mi stale internet. Chciałbym go zmienić lecz moi starzy nie chcą słyszeć o TP. A jest tak przez to, że musiałbym płacić miesięczną opłatę dodatkową za utrzymanie łącza. W moim mieście wchodzi w grę tylko TPsa, lub dostawcy szarlatani, których chcę wykluczyć.

Tutaj więc moje pytanie czy jest jakaś możliwość stworzenia własnego połączenia z netem, prywatnego i niezależnego od nikogo. Pytam jakie warunki muszę spełnić, co byłoby mi potrzebne - chodzi o sprzęt, czy takie coś trzeba gdzieś zgłosić. To chyba na razie tyle… Aha jeszcze jaką prędkość mogłoby mieć takie łącze. Pomóżcie mi proszę, bo jestem naprawdę w kropce.

Może chodziło Ci o administratora sieci? Może samemu czas założyć internet. U mnie był ten sam problem: W tej chwili nie dzielę z nikim łącza i nie mam zamiaru.

Dostawca to nie może za bardzo pogrywać sobie z Tobą, bo łatwo może Ciebie stracić.

Jeżeli to jest jak napisałeś dostawca, to może należałoby poszukać innego: http://busko.net.pl/dostawcy-internetu- … ,67,0.html

Nie mów, że wszyscy są be, a Ty chcesz założyć w tej chwili firmę, którą zajmują się dostarczaniem internetu, żeby mieć tylko u siebie net :stuck_out_tongue: No chyba, że chcesz w ten sposób zarabiać na życie.

Tak się składa, że z w/w “dostawców” w moim mieszkaniu tylko jeden ma że tak powiem “zasięg”… I nie jestem takim debilem, żeby nie próbować i pytać u innych także sorry, ale raczej mi nie pomogłeś… A co do “założenia firmy” to nie… po prostu chcę sam być sobie panem i mieć internet na własność… Pytałem czy jest taka możliwość i jeśli tak to co trzeba zrobić. Nie potrzebuję rad typu zapytaj u innego dostawcy. Sorry za sarkazm.

Prawdę mówiąc jesteś na przegranej pozycji. Choćby dlatego że musiałbyś mieć własny nadajnik itd. Chyba że dzierżawiłbyś sprzęt - taka tendencja jest w mojej okolicy. No i musiałbyś się znać na sieciach i to w większym stopniu. Sprzęt i tak Cię dyskwalifikuje - jak z umiejętnościami to nie wiem, ale podejrzewam że dużo musiałbyś się douczyć. Także porywasz się raczej z motyką na słońce…przykro mi.

:frowning: :frowning: :frowning: no to rzeczywiście mnie nie pocieszyłeś… :frowning: :frowning: :frowning:

Więc po co zakładasz temat, jak wszystko wiesz i nie jesteś cytuje Ciebie: “debilem”.

Jakoś tak naprawdę nie wierzę, że wszystkie dostępne firmy w Twojej miejscowości, jak również z okolic. Mieszkasz obok miasta Kielce, tam na pewno by się znalazło. Jest Internet radiowy, nie musi być od razu stacjonarny, jest orange freedom itp

Mieszkasz pod ziemią i nie masz nigdzie zasięgu. Wybacz mi stwierdzenie, ale to kompletna bzdura.

Co z tego, że Kielce są 50 km od Buska??? Dostawcy z Kielc nie tworzą infrastruktury w Busku, bo im się to nie opłaca… Co do Orange lub Era lub Plus, to wyobraź sobie, że są ograniczenia w ilości ściąganych danych… A im większa ilość tym droższa cena więc nie radź mi czegoś takiego. Radiowy? Wybacz… mam teraz… Jeżeli nie pomagasz, to chociaż nie zaśmiecaj tematu!

Bez foch i nie rób łaski ciągle. Bo masz pretensje, że mieszkasz, tam gdzie mieszkasz. To się przeprowadź i załóż sobie internet w drugim miejscu zamieszkania. Bez pretensji do wszystkich wkoło.

No i co z tego, że masz teraz internet radiowy?

Masz problemy z dostawcą, a nie z internetem.

Nie każdy musi dostawca internetu radiowego tworzyć takie problemy.

Zawsze jak napisałem, sam możesz zacząć świadczyć usługi telekomunikacyjne: http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiad … ikacyjnych

Jaką chcesz jeszcze pomoc w tej kwestii uzyskać?

Zainteresuj się tym:

http://www.cyfrowypolsat.pl/internet/internet.cp

Możesz zgłosić się do testów, z tego co widzę mają u ciebie zasięg.

A jeśli chcesz coś bardziej sprawdzonego:

http://www.orange.pl/portal/map/map/int … 1747301802 (to nie jest internet na sieci telefonii komórkowej!)

Ale jest dość niski limit transferu.

Jeszcze jest internet satelitarny, ale to już kompletnie się nie opłaca.

Muszę przyznać, że to co mi poradziłeś może okazać się właściwe. Spróbuję z Cyfrowym Polsatem. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.