Jak stworzyć własnego linux'a?

Cześć!

Chciałbym zainstalować jądro linuxa na czystym dysku.

Przeszukałem w googlach duzo stron i nic pisze tylko jak zastępować je w dystrybucjach.A tymczasem ja chcę stworzyć system narazie w formie tekstowej a później dodać kde albo gnome , x11 lub xwindow i takie tam.

Mógłby mi ktoś poradzić jak mam to zrobić?

No tak ale mi chodzi o zainstalowanie tylko jądra linux-2.6.16.56 a potem żebym sam sobie ściągał różne bajery.Taki mój system Linux. oto mi chodzi

Nie wiem jakiego linucha chcesz instalować bo np. w przypadku Mandrivy można sobie wybrać co chcesz podczas instalacji np. sam system w postaci tekstowej bez żadnego oprogramowania.

Spróbuj może zainstalować sobie Debiana wg. tego opisu:

http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=819

Tak zainstalujesz sam system bazowy bez niczego więcej.

Tak sobie możesz Gentoo postawić.

Jeśli to Cię nie satysfakcjonuje to jest taka książka (darmowa) Linux From Scratch. Poczytaj

No tak ale mi chodzi oto aby samemu stworzyć se pingwina.Mam już jądro - linux-2.6.16.56 tylko niewiem jak je wgrać mając czysty dysk (pracuję na wirtualnym komputerze vmware

oprócz jądra są potrzebne także inne rzeczy…

w książce

Jest to opisane

LFS to piekna zecz ;-). Ale system bardziej do nauki niz uzywania; z kazda nowa wersja ksiazki trzeba od poczatku robic aby toolchaina zupdate’owac, bo inaczej moga sie zeczy ladnie zwalic. Dla tego wole gentoo ;-).

dodo

zainstaluj system bazowy debiana…

budowa dystrybucji to nie jest takei hop siup dla przeciętnego kowalskiego. Do tego wymagana jest nie mała wiedza z wielu dziedzin…

Nom, dosyc czesto przydaje sie wiedza z fizyki kwantowej i teorii samolubnych genow. Nie warto nawet zaczynac twozyc swojego wlasnego systemu bez obeznania w anatomii czlowieka ;-). Mozna rowniez natrafic na problemy, jezeli sie nie ma kodeksu karnego w małym palcu.

A teraz tak na powaznie; najpierw zainstaluj gentoo. Jak zainstalujesz, to sie z nim obeznaj. Potem sprubuj zainstalowac lfs. ;-).

dodo

A oprócz Gentoo polecam ArchLinux - jest mniej “mordęgi” przy instalacji tzn. jest o wiele krótsza a pakiety skompilowane juz masz pod procek 686 i szybszy - i sam decydujesz co będziesz chciał mieć.

Pozdrawiam

Arch jest fajny, ale imho PKGBUILD’y nie sa dopracowane; brakuje im funkcjonalnosci ebuild’ow ;-). Poza tym niektore z oficjalnych PKGBUILD’ow sa zle przemyslane; ale to prewnie przez fakt ze ta dystrybucja jest jeszcze młoda. Ogulnie fajny system, mam go na 2 partycji ;-).

dodo

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif