Jak stworzyz ograniczone konta na jednym komputerze

Mam pytanie. Jak mam na jednym komputerze stworzyć 2 konta, jedno administratora a drugie powiedzmy “x”. I chce zeby na końcie x, nie bylo możliwe instalownie programów, żeby poblokować dostęp do panelu sterowania, zabronić dostep do poszczególnych dysków nawet w celu przegladniecia go. Jak mam to zrobić bo wiem ze to jest możliwe ale naprawde nie mam zielonego pojęcia jak mam tego dokonać. probówalem poprzez komende “mmc” ale za bardzo cos nie umie. Bardzo prosze o pomoc. :?

Jaki system??

start/panel sterowania/konta użytkowników

dalej już sobie chyba poradzisz ?

Ja mam windowsa xp prof sp2. przez panel sterowania moge tylko utworzyc konto z ograniczeniami, ale nie moge poblokowac poszczegolnych elementow systemu, jak mam to zrobic ?

musisz przekonwertować format plików na NTFS.

Mam ten system plikow, ale jak mam zablokowac np panel sterownia dla konta z ograniczeniem, albo jak zablokowac instalacje programow, jak mam to zrobic ?

Do poczytania:

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_73031.html

no ok, ja znalazłem ten artykuł ale jakoś nie działa na xp, nie mogę ustawi poszczególnych opcji np. co ile dni zmienia na użytkownik halo, ale zeby zablokować jakis element pulpitu. Choc jestem zalogowany jak administrator. teraz mi przyszla taka sprawa do glowy czy czasem nie mosze sie zalogowac na administratora ale na konto które juz Windows podczas instalacji utworzyl, te glowne. Naprawde nie wiem jak tozrobic. Moze kotos sproboje to i mi powie czy to dziala ?! bo ja juz na 2 kompach to probowalem. Prosze o pomoc.

jaką wersje OS posiadasz :?:

Wersje OS ?a co to takiego ?!?

OS- z ang. Operating System- System Operacyjny :mrgreen:

De Niro

mam Windowsa xp profesional wersja 2002 service pack 2

start-> uruchom-> secpol.msc

Zasady ograniczeń oprogramowania, Reguły dodatkowe-> PPM Nowa reguła Mieszana, Przeglądaj gdzie odszukujesz program który chcez zablokować.

Po otwarciu programu wyskoczy coś takiego :o

schowek01sc4.jpg

Napisz dokładnie co byś chciał zrobić :slight_smile:

a powiedz mi jak mam zablokowac panel sterwania lub ukryc dysku zeby uzytkownik z ograniczonym kontem tego nie widzial

co do dysku można zrobić, tak aby dysk był widoczny ale bez możliwości wejścia na niego.

Mój komputer-> Właściwości dysku-> Zabezpieczenia

Lub przez rejestr gdzie stworzysz nie widziany dysk.

start-> uruchom-> regedit

gdzie utwórz Nową Wartość DWORD nadając nazwe NoDrives

jeżeli chcesz zablokować napęd

A 1

B 2

C 4

D 8

E 16

itd.

A co do panelu sterowania, czy chcesz cały ukryć, czy poszczególne opcje :?:

wlasnie a jak mam zablokowac dostep do panelu administratora ?

Jak stworzysz użytkownika z ograniczeniami to nic nie zrobi w panelu admina, jeśli myślę o dobrym panelu

ale ja chce zabronic zeby go nie wlaczyl go wogule, zablokowac na ament

siemka all

mam taki mały problem

chciałem zabezpieczyć swój komp przed domownikami i postępowałem wg artykółu z chipa

ale napotkałem na problem w konfiguracji konsoli dodałem przystawke Użytkownicy i grupy lokalne ale niestety nie moge znaleśc przystawki Zasady grupy i niestety ne moge dalej kontynuowac konfiguracji poradzcie co mam zrobić czy to sie jakoś inaczej nazywa czy co???

pracuje na xp prof sp2 coorporate

za pomoc wielkie dzięki

pozdro 4 all

Ja mam tylko opcje: ogólne, narzędzia, sprzęt, udostępnienia. Mam win XP prof z SP2.

A czy moge dysk zabezpieczyć hasłem??