Jak szybko auczyc sie obsługi programu do tworzenia plakatów

Od dwóch dni siedzę od rana do nocy i w nocy i poznaję programy jak core, Photoshop i inne do robienia Plakatów.

Dzisiaj już jestem zmęczony, czas mnie goni a ja nie mam plakatu na pokaz odzieży.

Czy możne zechce mi ktoś pomóc i poprowadzić w temacie stworzenia plakatu.

Ja totalnie nie znam się na robieniu tego.

Mam zdjęcia- każde ma ponad 2 megabajt

mam pomysł jak miałoby to wyglądać

mam też fajne tło "wektorowe"czy jak to się nazywa

ale jest magią dla mnie jak to wszystko połączyć

w jeden plakat

Ktoś może mi pomóc?

Sory ze proszę ale jak nie uda mi się tego zrobić to już p pracy stałej mam…

Dodane 19.05.2010 (Śr) 17:18

jak coś to jestem pod numerem gg 1187248, proszę osoby s forum o kontakt…

Po pierwsze nie ma opcji że nauczysz się obsługi jakiegoś programu w krótkim czasie. Owszem, gdybyś znał jakiś program graficzny, nauka innego z pewnością poszła by szybciej.

Daj to komuś kto się na tym zna, bo nic z tego nie będzie. Plakat można zrobić i w Photoshopie, Illustratorze, InDesignie czy nie daj Boże w Corelu, ale zrobić go tak, by nie było potem problemów to już inna bajka. Wpisz sobie na tym forum w search “przygotowanie do druku”, pisałem o tym wiele razy.

Zdecydowanie jednak odradzam robienie czegoś samodzielnie, lepiej zlecić to fachowcowi, który na naukę poświęcił kilka lat!

Nie nauczysz się obsługi programów graficznych błyskawicznie i to samodzielnie.

Ilustratora uczyłem się około 3 miesięcy z czego 1 miesiąc siedziałem obok grafika

i patrzyłem co on robi, jest to o tyle denerwujące że potem samemu trudno zrobić

dokładnie to samo jeśli się w tym czasie nie notuje odpowiednio szybko tego co on robi.

Czas ten pozwolił mi na tworzenie nieskomplikowanych artwork’ów oraz sprawną edycje już istniejących.

Im bardziej skomplikowana praca tym więcej czasu musisz poświęcić na naukę jej wykonania.

Z czasem coraz łatwiej przychodzi projektowanie a niektóre opcje się wykonuje automatycznie bez zastanowienia.

Każdy program graficzny ma swoje specyficzne i rozbudowane menu oraz narzędzia.

Nie wszystko co można zrobić łatwo w jednym programie równie łatwo idzie zrobić w innym.

Jeśli myślisz nad zrobieniem czegoś samodzielnie to polecam zacząć od kartki i ołówka.

Naucz się robić szkice to ułatwia potem pracę w programach. Jeśli jesteś uczniem lub

studentem, to niestety najłatwiej zacząć od Corela bo wersja szkolna jest najtańszym

dostępnym programem z komercyjnych. Zdaje się że na kursach grafików komputerowych

właśnie pakiet Corela jest wykładany jako podstawa.

Jeśli zależy tobie na czasie to tak jak

Od kiedy to plakaty robi się za pomocą grafiki rastrowej (gimp) ? Potrzebujesz programu do wektorów - InkScape. Ja obsługi Corela, InDesigna nauczyłem się w 2 dni i dostałem się do studia poligraficznego. Nie ma rzeczy nie możliwych.

Po pierwsze, plakatów nie robi się w Gimpie ponieważ nie obsługuje on CMYK. Po drugie, plakaty również robi się w Photoshopie. Po drugie i pół nigdzie nie jest powiedziane, że plakat nie może zawierać bitmap ani elementów grafiki rastrowej, a nie tylko wektory, już samo to stwierdzenie klasyfikuje cię drogi kolego jako kompletnego amatora. Po trzecie InkScape ani Corel nie są profesjonalnymi programami graficznymi. Po czwarte pleciesz bzdury kolego, InDesigna nie da nauczyć się w 2 dni :lol: Takiej wiedzy z dziedziny poligrafii nie da się opanować w kilka dni. Niestety. Najlepszym przykładem jest twoja wypowiedź #-o

ktosik2000 , nazwij temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum. Inaczej zostanie usunięty.

viewtopic.php?f=16&t=394978

Poradnik (skrócony) projektanta plakatów

Skoro masz przygotowane wszystkie potrzebne materiały czyli zdjęcia, wektory i tekst, to możesz użyć jakiegoś programu składu np. InDesign, Quark, Scribus, Ventura, Kombi.

Raczej skrócony poradnik na temat przygotowania do druku, w dodatku bardzo ogólnikowy i w sumie do każdego punktu mógłbym mieć jakieś zastrzeżenia.

Koledze ktosik2000 chodziło o pomoc w opanowaniu programów graficznych, a więc np. Photoshopa na tyle by obrobić zdjęcia, zrobić plakat i jeszcze przygotować go do druku.