Jak szybko darmowym oprogramowaniem zwiększyć dpi w pliku jpg bez straty na jakości?

Witam

Na potrzeby publikacji książki otrzymałem od wydawcy wytyczne określające dpi plików graficznych w wielkości 1200. Niestety rysunki jakie posiadam w formacie jpg po sprawdzeniu posiadają 300 dpi, znalazłem na intrenecie poradnik jak w gimpie zmienić wielkość dpi bez utraty jakości. Przerobiłem zgodnie ze wskazówkami na 1200 dpi niestety widzę, że kolory na rysunkach są jakby wyblakłe. Jestem laikiem jeśli chodzi o grafikę. Czy można to zrobić w innym darmowym programie graficznym ?

Nie da się tego zrobić bezstratnie. Kolory wyblakły pewnie dlatego, że zmieniłeś przy okazji paletę kolorów z RGM na CMYK co również jest wymagane do druku.
Generalnie dziwi mnie tak duży wymóg dpi. Do druku 300dpi powinno wystarczyć. Grafika w takiej rozdzielczości będzie miała przeogromny rozmiar.

Może to książeczka mniejsza niż A5/B5 a nie coś o wielkości A4.

Tak, to jest publikacja w formacie A5.

Wymaganie jest nieco bez sensu, bo jakości nie poprawisz. Powiększ zdjęcie 2x dowolną aplikacją, to będzie miało 1200 dpi.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.