Jak szybko katalogować?

Witam,

Zacząłem katalogować moją nową stronę, oczywiście PR=0. Do ilu katalogów dziennie mam wpisywać stronę, aby efekty były jak najlepsze? Po osiągnięciu PR=1 powinienem zwiększyć szybkość katalogowania? Wiem, że na moje pytanie nie będzie jednoznacznej odpowiedzi, ale liczę na Wasze doświadczenie.

Dzięki :slight_smile:

Dodawaj dziennie do około 25 katalogów.

Page Rank to jest ocena unikalności treści na stronie, więc nie wiele ma do tego.

To zależy co chcesz robić. Jak chcesz robić to w pełni zgodnie z wskazówkami google to nie ma aż takiego znaczenia do ilu dziennie dorzucisz, ważne abyś to robił systematycznie. Praktyka pokazuje, że najlepiej podzielić sobie działanie na dwa fronty: jeden to katalogi ogólnego przeznaczenia (no i wtedy niech to będzie i te 25, do których się wpisuje zgrubsza to samo) a druga oddzielna sprawa to strony tematyczne (tutaj też warto pokusić się o bardziej rozsądne przygotowanie opisu w linku jeśli jest taka możliwość). Praktyka też pokazuje, że najlepiej jest linkować ze stron “nie katalogowych”, gdzie linki są dobrze selekcjonowane dobrane i nie stanowią jedynej treści strony.

Co do PR to przed linkowaniem zastanów się, czy kod jest zoptymalizowany: czy title, metatag zawierją słowa kluczowe, czy przypadkiem nie są one identyczne dla podstron, czy dla najważniejszych elementów jak linki “wewnetrzne” są ustawinie wartości title i czy tresci linkow są sensowne, czy na stronach znajdują się

,

no i czyjest “mieso” czyli treść którą można pozycjonowć. Jak masz już to to dopero zabieraj się za linkowanie: dobry towar google łatwiej łykną :smiley:

Ja proponuję przetestować program Sprytne Katalogowanie, może nie jest on najlepszy, ale ma wiele ciekawych funkcji ułatwiających szybkie katalogowanie. Katalogowanie głównie wpływa na pozycję w wyszukiwarkach, na pagerank w pewnym stopniu też moim zdaniem.

Czy ta tabela pagerank http://blog.zuno.pl/2009/02/10/tabelka-pagerank/ ma praktyczne zastosowanie? :expressionless:

Tabela jest o tyle warta, że pokazuje że lepiej linkowac ze stron o PR10 niż o PR1 i że liczba potrzebnych linków rośnie lawinowo wraz z zmniejszaniem się pr strony z których linkujesz. W konkretne cyfry bym absolutnie nie wierzył. Sporo zależy od treści linków, z jakiej podstrony, zgodności tematyki itd.