Jak szybko pisać na klawiaturce?

witam

mam pytanko czy można w krótkim czasie nauczyć się szybkiego pisania na klawiaturze?

może jakiś poradnik, artykuł, programik?

z góry dziękuję za pomoc…

Mistrz Klawiatury

http://www.idg.pl/ftp/pc_7754/Mistrz.Klawiatury.2.html

lub do wyboru

http://ksgry.redakcja.pl/ftp/index.asp? … %2FPisanie

spróbuję tego mistrza klawiatury 2… zobaczymy czy dam raadę się szybko nauczyć pisać

Mistrz klawiatury i inne tego typu programy uczą raczej jak pisac bezwzrokowo.

Ja nauczyłem się szybko pisać na gg :lol: a potem nawyk szybkiego pisania z niepatrzeniem na klawiaturę przyszedł sam.

Więc Tobie polecam to samo, ewentualnie przepisywanie jakiś papierów. :slight_smile:

podobnie jak ja (z wyjątkiem tego, że nie na gg a tlenie :stuck_out_tongue: )pisałem dużo coraz szybciej i szybciej, po zmianie klawy było troszke ciężko (ze zwykłej na płaską i zmienił się układ) ale już doszedłem do tej samej precyzji co kiedyś :wink: a pisanie bezwzrokowe przyjdzie samo :slight_smile: tzreba starać się pisać nie patrząc na klawiaturę :slight_smile: żadni mistrzowie klawy nie pomogą :stuck_out_tongue:

Ja pisze dużo na forum i na gg i się uczę pozatym mam nawet fajną klawiaturke na której się łatwo nauczyć szybko pisać (jak dla mnie)

To Ona…

Nie jest wspaniała ani droga ale jest świetna i super się na niej pisze… :stuck_out_tongue:

Czaty, czaty i jeszcze raz czaty :mrgreen:

Ja piszę tak szybko, że co tydzień wymieniam klawiaturę, bo stara jest już ostro “skatowana”.

A tak serio to podobnie jak aju - komunikatory internetowe, przepisywanie papierów no i musisz siedzieć przed kompem dość długo…

Ja pisalem bardzo szybko i nie patrząc na klawiaturę, ale zmienijąc klawiaturę na nowiutkiego, cienkiego Logitecha ta nauka jakby zanikła. Do dzisiaj gubię się przy pisaniu ( a tą klawiaturkę posiadam od 3 miesięcy.

A co do tematu !

Najlepiej się człowiek uczy na praktycę. Więc pisz, pisz i jeszcze raz pisz ! :wink: :wink:

:stuck_out_tongue:

macie racje nauczysz się szybko pisać a pisanie bez wzrokowe przyjdzie samo

Ja nauczyłem się najpierw szybko pisać, dzięki wielogodzinnym spędzaniu czasu przy skryptach, rozmowach itd. Potem chciałem czegoś nowego w postaci szybko pisać + nie patrzeć na klawiaturę. Kilka miesięcy treningu i się udało.

Gorzej jest z układem klawiatur. Ale praktycznie każda ma podobną budowę, przynajmniej ja z takich korzystam.

Ja teraz piszę nie patrząc na klawiaturkę :smiley: Choć czasem jeszcze mi się omsknie literka, ale to się już rzadko zdarza :mrgreen: Bardzo często używam GG, pisze na tym forum, mam swoje i w ogóle czasem przyjdzie coś przepisać, więc podświadomie nauczyłam sie pisac bez lookania na klawiaturkę :mrgreen: Tobie też to polecam! :smiley:

Zgadzam się, najgorsza jest przesiadka na inną klawe…

Wiem coś o tym bo sam kiedyś zmieniałem klawy i potem ciężko było wrócic do dawnej formy… :lol:

Aby szybko pisać najpierw musisz znać klawiature, bo jak masz szukać klawisza godzine to sobie daruj. Polecam przepisywanie dokumentów, gg i inne takie opcje, ja zawsze patrzyłem w klawiature jak pisałem,i niemyślałem o tym, ale teraz spróbowałem i idzie mi całkiem ok, lepiej niż tym co pierwszy raz klawe widzą, a naczyłem się tego na gg.

Aha jeszcze jedno, niemożesz pisać 2 palcami, bo tak sie niepowinno pisac, powinno sie uzywac wszystkich.

Ja nauczyłem pisać się szybko i nie patrząc w klawiturę dzięki kochanemu GG :mrgreen:

ja też trochę piszę na klawiaturce, ale wykorzystuję do tego 2-3 palce a nie chce utrwalac złych nawyków więc dlatego się pytam o jakiś poradnik czy coś

gg i niema co więcej mówić

moja klawiatura wygląda tak - http://www.uno.pl/t_15072/kb-21/

moja klawiatura jest bardzo, bardzo podobna…:slight_smile:

Więc pisz wszystkimi palcami. Powiedzmy to sobie szczerze: żaden program nie nauczy Cię poprawnie pisać.

U nas w szkole kiedyś były takie programy i cała zasada tyczyła się bezwzrokowego pisania w przepisywaniu wyrazów na czas. Przy tym to można się bardziej wkurzyć niż czegoś nauczyć.