Jak szybko ponumerować pliki mp3?

Mam folder z nazwą zespołu.W nim znajdują się podfoldery z płytami a w nich utwory z plikami mp3.Chciałbym zlikwidować podfoldery i mieć wszystkie pliki mp3 w folderze głównym.Z tym,że numery się dublują a ich pojedyncza zmiana zajęłą by mi chyba pół dnia.Czy jest taki sposób aby każda mp3 miała osobny nr. ale żeby zostały zachowane nazwy utworów?

może:

“Mp3tag” i opcja ‘znacznik’>‘nazwa pliku’ (alt+1)

lub

“RenameMaster” i funkcja ‘add to begining/ending’

możesz tymczasowo dodać plikom np. inicjały albumu, a potem gdy masz już wszystkie w jednym folderze, przemianujesz pliki na nowo, np. zmieniając oznaczenie albumu na liczbę porządkową.

wejdź w folder, wyszukaj .mp3 wytnij wyniki i wklej tam gdzie chcesz :stuck_out_tongue:

RP

Moze zacznę od programu mp3tag:

http://img194.imageshack.us/img194/9465/n7g1.jpg

na obrazie powyzej widać,że w nazwie pliku są cyfry które się powtarzają.Co zrobić aby nadać każdemu plikowi osobny numer w sposób automatyczny?

Wydaje mi się, że znalazłem rozwiązanie choć jest nieźle namieszane bo raz po liczbie jest znak minus, a gdzie indziej spacja.

Proponuję użyć tego programiku który wcześniej ci podałem, ale trzeba go jeszcze raz ściągnąć bo dodałem jeszcze jedną opcję usuwania ciągu znaków w nazwie.

Cały proces będzie przebiegał w trzech etapach gdzie dwa pierwsze polegają na usunięciu istniejących już liczb.

W tym celu wybieramy opcję 1)- “usuń do znaku” gdzie znakiem jest znak “-”

Ponieważ czasami u Ciebie za liczbą jest spacja, to czynność tę trzeba powtórzyć ale w miejsce znaku “-” wpisujemy jako znak jedną spację.

W ten sposób wszystkie liczby będą usunięte.

W etapie trzecim wprowadzamy nową numerację(na początku lub końcu nazwy pliku ale przed rozszerzeniem pliku), opcja 5) lub 6). Jeżeli numeracja ma objąć wszystkie podkatalogi, to musi być zaznaczona opcja “+podkatalogi”.

Zrób kopię roboczą tych plików i skorzystaj z narzędzia “Narzędzie wielokrotnej zamiany” w Total Commander. Na pewno różne tego typu opcje posiada też program TigoTago.

floyd , tylko to co podałeś to wyskakuje jakiś błąd.

To był błąd 404 czyli nie znaleziono pliku bo link do pliku był błędny, nawet nie wiem co było źle bo się dobrze nie przyjrzałem. Teraz ściąga poprawnie - sprawdziłem.