Jak szybko ponumerować pliki mp3?

(czecho) #1

Mam folder z nazwą zespołu.W nim znajdują się podfoldery z płytami a w nich utwory z plikami mp3.Chciałbym zlikwidować podfoldery i mieć wszystkie pliki mp3 w folderze głównym.Z tym,że numery się dublują a ich pojedyncza zmiana zajęłą by mi chyba pół dnia.Czy jest taki sposób aby każda mp3 miała osobny nr. ale żeby zostały zachowane nazwy utworów?

(Walkiria 84) #2

może:

“Mp3tag” i opcja ‘znacznik’>‘nazwa pliku’ (alt+1)

lub

“RenameMaster” i funkcja ‘add to begining/ending’

możesz tymczasowo dodać plikom np. inicjały albumu, a potem gdy masz już wszystkie w jednym folderze, przemianujesz pliki na nowo, np. zmieniając oznaczenie albumu na liczbę porządkową.

(Drobok) #3

wejdź w folder, wyszukaj .mp3 wytnij wyniki i wklej tam gdzie chcesz :stuck_out_tongue:

(floyd) #4

RP

(czecho) #5

Moze zacznę od programu mp3tag:

http://img194.imageshack.us/img194/9465/n7g1.jpg

na obrazie powyzej widać,że w nazwie pliku są cyfry które się powtarzają.Co zrobić aby nadać każdemu plikowi osobny numer w sposób automatyczny?

(floyd) #6

Wydaje mi się, że znalazłem rozwiązanie choć jest nieźle namieszane bo raz po liczbie jest znak minus, a gdzie indziej spacja.

Proponuję użyć tego programiku który wcześniej ci podałem, ale trzeba go jeszcze raz ściągnąć bo dodałem jeszcze jedną opcję usuwania ciągu znaków w nazwie.

Cały proces będzie przebiegał w trzech etapach gdzie dwa pierwsze polegają na usunięciu istniejących już liczb.

W tym celu wybieramy opcję 1)- “usuń do znaku” gdzie znakiem jest znak “-”

Ponieważ czasami u Ciebie za liczbą jest spacja, to czynność tę trzeba powtórzyć ale w miejsce znaku “-” wpisujemy jako znak jedną spację.

W ten sposób wszystkie liczby będą usunięte.

W etapie trzecim wprowadzamy nową numerację(na początku lub końcu nazwy pliku ale przed rozszerzeniem pliku), opcja 5) lub 6). Jeżeli numeracja ma objąć wszystkie podkatalogi, to musi być zaznaczona opcja “+podkatalogi”.

(marcin82) #7

Zrób kopię roboczą tych plików i skorzystaj z narzędzia “Narzędzie wielokrotnej zamiany” w Total Commander. Na pewno różne tego typu opcje posiada też program TigoTago.

(czecho) #8

floyd , tylko to co podałeś to wyskakuje jakiś błąd.

(floyd) #9

To był błąd 404 czyli nie znaleziono pliku bo link do pliku był błędny, nawet nie wiem co było źle bo się dobrze nie przyjrzałem. Teraz ściąga poprawnie - sprawdziłem.