Jak szybko restartuje sie wasz komputer? :)

Witam, Uzywajac tego skryptu mozna sprawdzic pelny czas restartu komputera (Pomysl pozyczony z innego angielskiego forum) -

http://www.sevenforums.com/attachments/tutorials/169916d1313180636-restart-time-restart-time.vbs

(Testowane tylko na Windows7)

O to co jest w skrypcie dla bezpieczenstwa : (plik .vbs)

Option Explicit

On Error Resume Next

Dim Wsh, Time1, Time2, Result, PathFile, MsgResult, MsgA, AppName, KeyA, KeyB, TimeDiff

MsgA = "Please close all running applications and click on OK."

KeyA = "HKEY_CURRENT_USER\Software\RestartTime\"

KeyB = "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\RestartTime"

AppName = "Restart-Time"

Set Wsh = CreateObject("WScript.Shell")

PathFile = """" & WScript.ScriptFullName & """"

Result = wsh.RegRead(KeyA & "Times")

if Result = "" then

MsgResult = Msgbox (MsgA, vbOKCancel, AppName)

If MsgResult = vbcancel then WScript.Quit

Wsh.RegWrite KeyA & "Times", left(Time,8), "REG_SZ"

Wsh.RegWrite KeyB, PathFile, "REG_SZ"

Wsh.Run "cmd /c Shutdown -r -f -t 00", false, 0 

else

Wsh.RegDelete KeyA & "Times"

Wsh.RegDelete KeyA

Wsh.RegDelete KeyB

TimeDiff = DateDiff("s",Result,left(Time,8))

MsgBox "Your computer takes " & TimeDiff & " seconds to completely restart.", VbInformation, AppName

end if

wscript.Quit

Aby plik dzialal trzeba kilknac prawym, wejsc w wlasciwosci i kilknac odblokuj…

Ja zaczne -

scaled.php?server=37&filename=capturesq.png&res=medium

Czas restartu to się liczy od naciśnięcia przycisku “Uruchom ponownie” do pojawienia się Pulpitu. Na pewno nie będą to 22 sekundy, lecz średnio 1 minuta chyba, że system świeżo zainstalowany i kompletnie “pusty”.

Wystarczy maszyna wirtualna lub kamera telefonu.

Restart na wirtualnej XP ok 45-50s o ile dobrze patrzyłem

Po starcie jak widać do pojawienia się pulpitu odejmując czas wpisywania hasła trwa to ok 20-25 sekund więc podobnie (1GB RAM przydzielone i 2 rdzenie z 3). Komputer to ten lepszy z podpisu.

System ma kilka dni, programow juz duzo jest wgranych (Folder program files 16.5GB)

Ten program liczy start od wcisniecia uruchom ponownie do pojawienia sie pulpitu i zaladowania programow

I tak niby wystarczy samemu policzyc czas ale skrypt bedzie fer dla kazdego bo liczy dokladnie tak samo

Zgadzam się, że około minuty, ale zwróć uwagę na fakt, że bartekxx15 przeprowadza test na dysku SSD, a przynajmniej tak jest w podpisie.

Tak, jezeli chodzi o twardy dyski, to zwalniaja system bardzo, nie tylko start ale tez ogolnie wszystko jest duzo wolniejsze.

I to wyjaśnia wszystko! Na moim “zwykłym” dysku ATA z 2007 roku mam 55 sekund, na Windows’ie 7 i dość “zapełnionym” komputerze.

U mnie czas ten wynosi 75 sekund , jak na mój komputer to i tak dobrze xd

52 sekundy.

Laptop z klasycznym HDD 4500 [obr/min] i win7 32-bit.