Jak szybko usunąć dużą ilość linijek razem z tekstem w pliku tekstowym

Na początek przepraszam jeśli założyłem temat w złym miejscu ale nie wiedziałem gdzie go umieścić.

 

No więc tak:

Chce usunąć dużą ilość linijek z razem z tekstem ale usuwając je zwyczajnie zajmie mi to wiele czasu.

Chcę usunąć od pewnego momentu do przedostatniej linijki.

 

Wiecie może jak to szybko zrobić?

 

PS: Nie wiem czy to ważne ale używam programu Notepad++ do otwarcia tego pliku

Dlaczego zajmie dużo czasu? Chyba nie usuwasz linijka po linijce?

Jest tak w każdym edytorze tekstu - wstawiasz kursor na początku tego co chcesz usunąć, przesuwasz tekst do miejsca gdzie ma być koniec tekstu do usunięcia i klikasz w to miejsce przytrzymując Shift. Zaznaczy się to, co ma być usunięte. wciskasz Del i gotowe. Opisanie tego zajmuje 10 razy więcej czasu niż wykonanie :slight_smile:

Przepraszam ale nie rozumiem tego: ,wstawiasz kursor na początku tego co chcesz usunąć, przesuwasz tekst do miejsca gdzie ma być koniec tekstu do usunięcia" :? 

Masz np. taki tekst w linijkach:

Wąską ścieżką przez ogródek

zaiwania krasnoludek

Dokąd idziesz mój malutki?

Na melinę szukać wódki!

 

Załóżmy, że chcesz usunąć tekst wierszyka od słowa “przez” do słowa “mój” włącznie. Stawiasz kursor tuż przed literą “p” słowa “przed” potem trzymając Shift stawiasz kursor za literką “j” słowa “mój”. W ten sposób zaznaczy się ta cześć tekstu, którą chcesz usunąć. Wciskasz Del i masz usunięte. Jeśli tekst do usunięcia nie mieści się na jednej stronie to przed drugim kliknięciem (czyli tym z Shiftem), musisz go przecież przesunąć - albo tzw. windą z boku za pomocą myszy albo klawiszem PgDn - i dopiero wtedy w odpowiednim miejscu kliknąć.

Dobra już rozumiem.

Dzięki ci za pomoc bo tak to bym chyba pare dni to wszysto usuwał :mrgreen: