Jak szybko wykonać animację w Gimpie

(agaopo) #1

Potrzebuję wykonać animację na 600 klatek. Zaczęłam to robić,ale jak dla mnie jest to bardzo pracochłonne lub nie umiem sobie z tym poradzić. Robiłam wczoraj 1,5 h i zrobiłam 71 klatek. Czy faktycznie to tyle czasu zajmuje,czy ja coś źle robię? Jest to moja pierwsza przygoda z Gimpem i zupełnie się na tym nie znam, Posiłkowałam się filmikami z youtube.

Animacja ma być dowolna. Nie chcę gotowca. Chcę to sama zrobić tylko tak jak pisałam wyżej to faktycznie zajmuje tyle czasu?

(pstrowsky) #2
  1. Podaj więcej szczegółów, co to za animacja?

(agaopo) #3

Dowolna animacja zapisana jako gif.

Nie wiem jakie szczegóły mam jeszcze podać.

Może być zwykły ludzik “patyczak” poruszający nogami,rękoma,włosami. Byle byłoby 600 klatek,które można szybko uzyskać.

Konkretnie ma być 10klatek/sek i trwać 1 min.

(pstrowsky) #4

Jeśli zależy Ci konkretnie na poznaniu gimpa może przerób jakieś tutoriale ze strony podanej powyżej. Animację GIF o zadanych parametrach możesz zrobić z dowolnego filmu na You Tube za pomocą aplikacji na stronach do tego przeznaczonych. Co się zaś tyczy jakichś własnych dzieł to niestety ale trzeba by się zapoznać z oprogramowaniem do animacji. W przypadku figurek z patyczków istnieje na przykład Pivot Stickfigure Animator

(maciej1993) #5

No tak co chcesz mniej więcej zrobić ?