Jak takie efect zrobic

(Przemas8558) #1

Witam jak taki efect zrobic jak jest na zdjeciu chce zrobic taka obrecz z cieniem i pare dodatkow do tla

beztytu322utb9.th.png

qha5.th.png

(Mamuskagryfna) #2

prosta sprawa oczywiście w photoshopie

rysujesz kształt na nowej warstwie jaki Cię interesuje ja zrobiłam zaznaczeniem eliptycznym

Wchodzisz do EDYCJA,EDIT->OBRYSUJ,STROKE w okienku ustawiamy kolor biały i szerokość 3 pix i zwykłe(blending normal) i ok

przechodzisz do palety warstwy i zmieniasz krycie,opacity na 55%

nowa warstwa i na niej nowe zaznaczenie albo wczytujesz to co wyżej i trochę przesuwasz tym razem obrysowujesz kolorem czarnym i zmieniasz krycie na 55% i mamy to

chyba podobne :slight_smile:

capture1tz6.th.jpg

(Przemas8558) #3

mamuska69 a czy bys mogla mi opisac rysunkowo gdzie co napisac taki maly turtial przyda sie

(Mamuskagryfna) #4

1 otwierasz swoje zdjęcie

zaznaczasz kształt jaki chcesz mieć

można to zrobić na dwa sposoby

capture1ue5.jpg

tam gdzie 1 masz zaznaczenie prostokątne lub eliptyczne (jak naciśniesz prawym na ten mały trujkącik to sie rozwinie) 2 możesz zaznaczyć swój własny wymyślny kształ i mamy to

capture2oz0.th.jpg

tworzymy nową warstwę wciskając to

capture3bi6.th.jpg

mamy podświetloną na niebiesko tą warstwę a to znaczy że na niej pracujemy teraz tu

c395227b987a9201m.jpg

Wchodzisz do EDYCJA,EDIT-OBRYSUJ,STROKE w okienku ustawiamy kolor biały i szerokość 3 pix i tryb zwykłe(blending normal) i ok

mróweczki zostaną obrysowane białą otoczką zmieniamy krycie na 50

ad5a5b9cf98d7055m.jpg

nie odznaczamy

tworzymy następną warstwę tak jak wyżej będzie podświetlona 2 na niej pracujemy

narzędziem ten krzyżyk

15d70d1e9f3a4678m.jpg

przesuwamy odrobine w bok i zalewamy między te mróweczki czarnym kolorem tym

372a876bc75e15c7m.jpgzmieniamy krycie na 30-40

połącz wszystkie warstwy i gotowe :slight_smile:

(Przemas8558) #5

jak sciagnac brushe z devil art ?

(sdar) #6

ispep - zacznij używać polskiej pisowni, która obowiązuje na forum. W przeciwnym wypadku temat wyląduje w koszu. Znaki interpunkcyjne oraz znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd nie gryzą.