Jak tanio udostępnić Wifi


(Ketchup201) #1

Witam mam następujący problem chciałbym sobie zakupić takie urządzenie dzięki któremu udostępnić swoje łącze dla telefony przez wifi. Mam modem od orange samsung adsl a100 który nie posiada łączności wlan. I teraz pojawia się pytanie jak tanio udostępnić połączenie (chce łączyć się z telefonem). Jestem kompletnym laikiem więc chce się dowiedzieć czym mogę najtaniej udostępnić połączenie. Z góry dzięki za odpowiedzi :smiley:


(antiferno) #2

Albo kupujesz karte wifi do kompa i udostepniasz neta przez kompa albo kupujesz router najlepiej z wbudowanym modemem adsl który ma wifi i masz neta bez wlaczania kompa (jestem laikiem na temat sieci wiec lepiej niech ktoś potwierdzi :smiley: )


(FXJ) #3

Kupić access point


(Starchris) #4

Ja też zdecydowanie polecam kupno routera z wbudowanym modemem adsl. Komputer podłączysz za pomocą kabla, a telefon podepniesz przez Wi-Fi. Problem jest pewnie tylko tutaj czy możesz zmienić ten swój modem na inny. Jeśli możesz zmienić to nie powinno być większego problemu z rozwiązaniem Twojego problemu. Gdy by było inaczej to skontaktuj się z Twoim usługodawcą i zapytaj się jakie ma w ofercie inne modele. Powiedz mu, że interesuje Cię modem-router z Wi-Fi.

A przy Twoim aktualnym sprzęcie jakie masz możliwości połączenia komputera z internetem. Chodzi mi o to czy Twój modem może się łączyć z komputerem tylko za pomocą USB czy może jeszcze dodatkowo łączyć się za pomocą kabla RJ45.


(Ketchup201) #5

No właśnie chyba nie będę zmieniać modemu na router bo umowa kończy mi się za pół roku i nie wiem czy zmienie netu na jakiś inny. Chętnie bym kupił kartę wifi ale jak powiedziałem jednemu gościowi że chcę karte wifi do udostępniania połączenia to zrobił tylko wielkie oczy :shock: . Więc powiedzcie mi jak to się fachowo nazywa karta wifi do udostępniania. Aha modem mam tylko pod USB

/EDIT

Może opisze to tak

Modemem chce odbierać neta ---> później chce przez kartę wifi udostępniać neta --> i dzięki temu używać neta w telefonie

Czy tak się w ogóle da ??

-- Dodane 05.03.2011 (So) 10:07 --

odświerzam