Jak Temperatura jest dopuszczalna ?Na tej Grafie?

Witam mam pytanie posiadam kartek graficzną 8600 GT http://www.newegg.com/Product/Product.a … 814500024R

Chciał bym ją podkręcić ale boje sie ze może sie coś z nią stać ponieważ mam oryginalne chłodzenie .

Ile moge ja podkręcić?? Jama może być maxymalna temperatura w stresie??

Prosze o odpowiedż z góry dziekuję.

Nikt Ci nie odpowie ile dokładnie możesz ją podkręcić, bo po prostu możemy kupić karty w tym samym sklepie z tej samej serii i moja wykręci o 30 Hz więcej niż Twoja dla przykładu.

Jeśli masz dobry zasilacz, kartę kręcisz stopniowo na rdzeniu i pamięci dla przykładu o 25 Hz, najlepiej wybrać małą skalę dla Twojego modelu dałbym 10 lub 15. Włączasz jakiegoś 3D marka czy grę (wymagającą) na 10 minutek, po czym jeśli nie ma artefaktów na monitorze oraz temperatura jest w normie, kręcisz ją dalej. Gdy artefakty pojawią się z reguły należy zresetować komputer i ustawić poprzednie taktowania.

Temperatura … tu zależy. Ja bym nie chciał przekroczyć 90 stopni. Dla karty 100 jest nawet znośne aczkolwiek nie ryzykowałbym.

Dodatkowo może być tak, że kręcąc kartę przez pewien moment dostaniesz wzrostu fpsów, ale kręcąc ją dalej nawet nie posiadając artefaktów i trzymając temperaturę w normie klatki mągą drastycznie spaść. Co oznacza że coś nie wydala i należy wrócić do poprzednich ustawień.

Teraz dzięki programom kartę spalić jest dość trudno. Artefakty nie są szkodliwe i po resecie lub wejściu do trybu awaryjnego znikają. Jedynym mankamentem jest temperatura, a tą podczas kręcenia musisz wnikliwe obserwować.

OK dzieki ci bardzo za odpowiedź.

=D>

Dodane 20.05.2009 (Śr) 16:01

Podkręciłem karte graficzną w Control panel Nvidi i mam teraz pytanie jak zrobić żeby po resecie kompa automatycznie sie ustawiało na ten podkręcony profil??

Może mi to ktoś wytłumaczyć??prosze.

Nie mam Nvidi ale powinna być gdzieś opcja aby startowały ustawienia z danego profilu. Jakiś mały punkt pewnie do zaznaczenia jest.