Jak to jest... Po technikum

Fizyka, chemia, język obcy pewnie też będzie 8) 8) 8)

Główny nacisk jest na fizyke i matematyke oraz jezyk angielski obowiązkowo, chemia? pierwsze słysze.

No angielski i francuski niech sobie będzie :). Fizyka też ujdzie, nawet lubię, za to chemi nie nawidzę… Czyli dzięki za odpowiedzi. Ale jakby co - nie zamykać tematu, bo mogę mieć kolejne pytanie.

philips - projektowanie wnętrz, grafika 2D, 3D (modelowanie i animacja)… - idealnie dla mnie!

Coś w okolicach:

  • Programowanie (wprowadzenie, obiektowe i takie tam inne ehehe)

  • Bazy Danych

  • Algebra liniowa i teoria macierzy

  • Analiza matematyczna

  • Rachunek prawdopodobieństwa i elementy statystyki

  • Systemy operacyjne (nie obłsuga tylko jak działają :P)

  • Architektura komputerów

  • Sieci komputerowe

  • Grafika komputerowa (ja miałem photoshopa i opengla z teorią jak działa, czyli matma ehehe)

  • Techniki multimedialne

  • Matemtyka Dyskretna

i zapewne różne inne, zależy od uczelni, informacje znajdziesz zapewne na ich stronach :stuck_out_tongue:

to zapraszam do Łodzi :smiley:

W Polsce nie ma ujednoliconego programu studiów na podobnych kierunkach. Ja na przykład kończąc edukację techniczno-informatyczną miałem chemię, koledzy na innych uczelniach nie, ale z to mieli różne inne perełki 8) 8) 8)

aha no ja wiem ze na uczelni w Łodzi gdzie ide to chemi nie ma :slight_smile: (Wyższa Szkoła Informatyki)

Studia uczą też samodzielności…

(Właściwie już szkoła średnia powinna tego nauczyć)

… a u Ciebie tej samodzielności jakoś nie widzę.

Przy pierwszym wejściu do dziekanatu może Cię spotkać niemiłe zderzenie z uczelnianą rzeczywistością.

Tam nie ma miejsca na “100 pytań do…”

Najpierw trzeba samemu pomyśleć i poszukać, albo odwrotnie - poszukać i pomyśleć :stuck_out_tongue:

a czy moze orientujecie sie jakie przedmioty sa na kierunku fotografia???

Przeważnie wyczerpujące informacje są na stronach internetowych danej uczeli albo w ulotkach.

Mów do slupa, a słup… :x

Trochę daleko od Wrześni… Ale nie wiadomo co mi za tyle lat odbije i pewnie dużo się zmieni.

Ja mam od mojego kochanego Koła mam aż 110 Km do Łodzi.

Więc tak. Już nie jeden mi powiedział, że jestem bardzo samodzielny… A jeśli chodzi o te zagadnienia, o moją niewiedzę na ten temat (już teraz wiedzę), to od razu, gdy mi się nasuwały takie pytania, to odpowiadałem sobie, że w Internecie, na pewno coś znajdę.

Teraz zczęła się szkoła. Nauka. Ostatnio dużo spędzam czasu modelując samochód… Poświęcam temu ok. 2 godziny dziennie + do tego nauka + do tego jeszcze półtorej godziny na siłowni. Codziennie chociaż 30 minut chcę porozmawiać na Skype z moją dziewczyną, która mieszka daleko ode mnie i chociaż taki kontakt nam pomaga wytrwać. Do tego, w miarę czasu staram się dokańczać moją stronę internetową mojej nowej szkoły. Do tego zajmuję się obróbką wokalu w moim “studio”. Codziennie mam jakieś nagrania - co 2 - trzeci dzień obrabiam wokal i łącze z aranżacją. Do tego, nie chcę zmarnować swojej wiedzy na temat cyfrowego wideo - głównie authoring DVD, więc od czasu do czasu staram się zmontować jakiś fillm z DivX’a na DVD pod kątem profesionalnego authoringu. Wiedzę tą i umiejętności nabyłem już dawno temu i trochę zaniedbałem, teraz znowu do tego powracam. Do tego, bardzo zainteresowało mnie tworzenie muzyki na komputerze… Głównie na samplach… Gram także w swoim zespole na keyboardzie - co najmniej co drugi dzień muszę pograć z 30 minut na keyboardzie żeby umiejętności się nie ulotniły. Ostatnio często gramy w weekendy po różnych zabawach… I tak nie wymieniłem wszystkiego.

I powiedz mi teraz - czy gdybyś był na moim miejscu - marnowałbyś godzinę albo i więcej w poszukiwaniu obgadanych tutaj w tym topicku informacji? Tutaj dowiedziałem się tego, co chciałem błyskawicznie - a szukanie by mi zajęło ponad godzinę, albo i więcej. Czy Ty byś na moim miejscu tracił te półtorej godziny?

Teraz pewnie się zastanawiasz skąd wziąłem czas, aby napisać właśnie tą wiadomość - czasami muszę wszystko wytłumaczyć! Bo już mi się nie chce znosić krytyki innych… Tych, którzy nie znają prawdy a krytykują…