Jak to jest... Po technikum

Witam.

  1. Obecnie chodzę do technikum na profilu Informatyka. Jeżeli zdam maturę, wtedy mam wykształcenie średnie. A co z wykształceniem wyższym? Jak je uzyskać? Domyślam się, że po studiach, ale ja się na tym nie znam :lol: więc się pytam na Forum.

  2. Więc na czym polega edukacja w wybranym kierunku po ukończeniu technikum? Po technikum mam już zawód Informatyka na wykształceniu średnim. A co jeśli chodzi o wykształcenie wyższe?

  3. I jeszcze jedno pytanie. Jeżeli np. mój kumpel dostał się do technikum ale na profil Telekomunikacja, to czy może wybrać się na studia Informatyczne? I jak ktoś może, to niech mnie oświeci, bo praktycznie nic mi na te tematy nie wiadomo.

Po zdaniu matury możesz sobie wybrać dowolny kierunek kształcenia na studiach wyższych.

http://www.google.pl

słowa kluczowe:

studia wyższe +rekrutacja

I ile trwa edukacja na studiach wyższych?

A jeżeli po zdaniu matury w technikum na profilu telekomunikacja, ktoś wybierze się na studia informatyczne, to czy kwalifikacje końcowe (np. do przyjmowania pracodawców) będzie miał takie same jak po ukończeniu i zdaniu matury na profilu informatyka?

Licencjat/inżynier - 3 lata + ewentualnie uzupełniające magisterskie + 2 lata

Magister - 5 lat

No wiadomo, że po studiach ma większe kwalifikacje ;]

kamiennikl

zależy jaka uczelnia i jaki kierunek

Nie bo po ukończeniu technikum ma tytuł technika, a szkoły wyższej inżyniera lub magistra, czyli jego kwalifikacje są wyższe w danej dziedzinie.

Inżynierskie (przynajmniej te moje) 3,5 roku.

Plus magisterskie uzupełniające 2 lata.

A no tak, zapomniałem, ze teraz inżynierskie trwają 3,5 a nie 3 lata ;]

Nie zrozumiałeś mnie.

Więc ja napiszę tak, jakbym uczył się w technikum na kierunku Telekomunikacja.

Więc dostałem się na Telekomunikację do technikum. W moich planach było technikum Informatyczne jednak się nie udało. Za to dostałem się na Telekomunikację. Kończę technikum telekomunikacji, zdaję maturę i wybieram się na studia informatyczne. Zaliczam je i pozyskuję wykształcenie wyższe Informatyka. - czy to właśnie tak jest? Czy wykształcenie wyższe Informatyka można uzyskać jedynie po ukończeniu technikum na profilu informatycznym? Czy to samo będzie jeżeli skończę technikum ze zdaną maturą na profilu telekomunikacyjnym?

Możesz być w techikum chemicznym iść na prawo i zostać magistrem prawa :stuck_out_tongue: Nie ma znaczenia co kończyłeś na jaki kierunek studiów idziesz, musisz mieć tylko zdaną mature.

no po ukończeniu studiów na kierunku Informatyk masz magistra z Informatyki :slight_smile: no ido tego technika Telekomuynikacji po skonczonym Technikum

Aha, no to już wiem co powiem kumplowi… Bo wypytuje się a ja sam nie wiem :lol:. Tzn teraz już wiem.

Czyli ukończenie technikum na danym kierunku ma tylko to do siebie, że po zdaniu matury, ma się zawód taki, na jakim profilu ukończono technikum.

A tak w ogóle, to telekomunikacja także zalicza się trochę do informatyki… Czy się mylę?

I jeszcze jedno

Ktoś, kto ukończy technikum telekomunikacji, zda maturę, a na studia wybierze się na kierunek Informatyka i także je ukończy pomyślnie - to ma zawód Informatyka? Tyle że na poziomie wyższym? Czyli magistra Informatyki. Czyli wychodzi na to, że ma dwa zawody. Technik Telekomunikacji i Magister Informatyk…??

To jest technikiem telekomunikacji i magistrem informatyki

dokładnie ja mam tytuł technik hadlowiec byłem przez 5 lat w Liceum Handlowym “Ekonomik” a od pażdziernika ide na wyższe studia informatyczne, cytat: “5-letnie STUDIA MAGISTERSKIE (dzienne i zaoczne) Zajęcia odbywają się na terenie Uczelni w Łodzi. Absolwent otrzyma dyplom magistra inżyniera informatyki; będzie przygotowany do samodzielnego rozwiązywania problemów informatycznych z zakresu programowania systemów baz danych oraz szeroko pojętych problemów informatycznych z zakresu sieci komputerowej wraz z problemami przesyłania i przetwarzania informacji.”

Dobra, dzięki chłopaki, to już wiem.

I jeszcze jedno…

Czy dużo trudniej jest się dostać na studia informatyczne po ukończeniu technikum od liceum? Bo ja, gdy skończę technikum na informatyce, to chciałbym się wybrać na studia jeśli zdam mature, tyle, że będzie mi trudniej po technikum niż po liceum. Ale zastanawiam się, o ile trudniej…? Jak to wygląda…

kamiennikl śledzę ten topic od początku i jedno co zauważyłem u Ciebie to kłania się elementarny brak umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem, a bez tego długo na żadnych wyższych studiach nie pociągniesz :roll: :roll: :roll:

philips - mnie interesuje dużo bardziej grafika komputerowa, niż programowanie… Czy jest jakiś kierunek nauczania na studiach informatycznych w pobliżu grafiki komputerowej?..

fiesta - sam to zauważyłem, topick rozwija się w bardzo szybkim tempie, więc możliwe że coś pokręcę, a po drugie rozmawiam jeszcze z dziewczyną, która zaraz ucieka. Wiem, że to nie wymówka, ale przy najmniej jest to przyczyna ;).

Może na ASP, na studiach informatycznych czeka Cię całkiem sporo programowania ;]

Uuu…

Coś czuję, że będę musiał się zabrać za programowanie… Kiedyś próbowałem i coś nie szło… Ale spróbuję jeszcze raz.

inż. Piniol - w razie czego, mogę liczyć na pomoc w doborze softu do programowania? :wink:

UPDATE

Przyszła mi do głowy kolejna myśl… Czy na studiach informatycznych, są także przedmioty takie, jak w technikum? Pomijając matematykę.

http://info.wsinf.edu.pl/?NQS=54d wejdz i zobacz