Jak to jest z cenami (zniżkami) na udemy

Cześć, pytanie do osób które kupowały/kupują kursy na Udemy, a wiem, że takie osoby są na tym forum.
Jak to jest z cenami na Udemy, tam te promocje -90% są stałe czy trzeba czekać jakiś czas na jakąś wyprzedaż która pojawia się regularnie. Wiem, że jest -90% dla nowych użytkowników, a jak to jest potem? Trzeba czekać na przecenę czy bez problemu można ogarnąć kolejne kody zniżkowe.

Owszem jest też opcja robić nowe konto na nowym adresie email, ale nie chce mi się bawić w to i wolałbym trzymać kursy w jednym miejscu.

Moje pytanie wynika z tego, że chcę kupić kilka kursów na udemy, ale nie chciałbym kupować ich wszystkich na raz, bo nie wiem do końca w którą stronę tematu będę bardziej potrzebował zgłębić wiedzę. Generalnie mógłbym korzystać z darmowych materiałów i dokumentacji, ale chcę jednak ogarnąć podstawy tematu w 1-2h żeby wiedzieć czy dany tool jest dla mnie i co konkretnie powinienem zgłębiać bez robienia kilkugodzinnego researchu.
Jestem w stanie zapłacić te 50-70 zł za 2/3 godziny kurs, ale 300 zł bez promocji to moim zdaniem przegięcie bo za 300zł to mi wyszło za wszystkie kursy które by mnie wstępnie interesowały. I nie wiem czy brać wszystkie na raz, czy mogę kupować po kolei po 2-3 kursy.

Ktoś powie jak w praktyce wygląda sytuacja z promocjami na udemy?

Te kursy mają nieciekawe opinie w sieci. Warto poczytać.

Wiem, ale akurat te rzeczy które mnie interesują są w formie jakiś w miarę sensownych szkoleń jedynie na udemy (niestety). Agenda akurat wygląda ok i jest w niej to co mnie najbardziej interesuje. Ja je bardziej traktuję jako streszczenie podstawowych informacji, jak się zdecyduję na coś wtedy mocniej zapoznam się z dokumentacją.

O obowiązujących teraz rabatach lepiej dowiedzieć się tutaj. Będziesz wiedział, czy powinieneś im wierzyć, czy nie.

Napiszę tak: Udemy jako platforma jest ok. Natomiast jakość kursów to już zupełnie inna sprawa.

W sumie temat stary ale jako regularny nabywca kursów może się wypowiem. Udemy jest z mojego doświadczenia platformą o największym zróżnicowaniu i zakresie tematycznym kursów online. Dlatego często łapałem się na tym, że niektóre informacje widziałem tylko na Udemy lub na YouTube. Jednak sama platforma ma jeden wielki minus. Kursy nie są raczej weryfikowane przez nikogo pod kątem wartości merytorycznej. Widziałem zarówno wartościowe kursy w ocenie 4.5 jak i takie kompletnie bezwartościowe. Pomimo wszelakich opinii uważam, że Udemy jest warte zaznajomienia ale wymaga dokładnego sprawdzenia kursu przed jego kupnem. Czyli czytamy opinie, sprawdzamy spis treści, a jak część kursu jest dostępna to również sprawdzamy i czytamy komentarze ludzi w pod danymi wykładami. Może to śmieszne ale właśnie tam miałem okazje widzieć rzetelne opinie o kursie, a nie tam gdzie jest miejsce na opinie. Koniec końców polecam ale jednocześnie zastrzegam - ilość chłamu na Udemy jest nie do opisania.

Ja mam nawet sporo kursów na udemy wykupionych i generalnie nie narzekam bo są oceny/opinie itp. Ale te promocje to chyba najgłupsza możliwa rzecz na tej platformie. Dla nowych użytkowników jest zawsze, później pojawiają się kompletnie z zaskoczenia ale bardzo często - w zasadzie w każdy tydzień jest dzień lub dwa promocji.

Właśnie przez te głupie ceny i promocje sam się kiedyś bałem czy to nie jakieś oszustwo.