Jak to jest z limitem transferu w iplusie?

witam. zamówiłem interent w iplusie. predkosc 230kbs i w umowie jest napisane ze jest organiczenie miesieczne pobierania i wysylania danych do 1 gb miesiecznie. co sie stanie jak przekrocze ten limit_?czekam na odpowiedz

W neo było tak, że jak się przekroczyło limit no net był 50% wolniejszy, że np masz 512kb to po limicie masz 256kb. A jak jest w iPlusue to niewiem.

tak też jest w internecie z sieci orange czyli pewnie tutaj podobnie. max do 50% ale to nie musi być regułą

Mam iPlusa i wiem na własnej skórze, że po przekroczeniu limitu prędkość spada do prędkości zwykłego modemu czyli chyba 56,6 Kb/s. Pociesze Cię, że w przyszłej umowie będziesz mógł wynegocjować większy o 100% transfer.

Pozdrawiam

To co wypisują forumowicze nie jest do końca prawdą. Tak się składa, że sprzedaję usługę Iplus. Szybkość po przekroczeniu tego limitu może spaść do GPRS (56kb/s) ale jeśli internetu używasz do pobierania maili i przeglądania stron www a nie do p2p, czy pobierania multimediów (np. YouTube) to ta prędkość będzie nadal w zakresie EDGE (238kb/s). :slight_smile:

Ja osobiście nie używam żadnego programu p2p, przez rok bo tyle obowiązywała umowa pod koniec miesiąca zawsze obcinany był transfer odojętnie czy pobierany był e-mail czy przeglądałem strony internetowe, było wolno i tyle. Przy pobieraniu plików (ze stron internetowych) transfer był na poziomie 4 KB/s. Zresztą ta brędkość którą podjaje operator w tym przypadku Plus GSM jest prędkością maksymalną i tak naprawdę nigdy się jej nie osiąga.

czyli nie est to zmniejszenie transferu o max 50% tylko w wielu przypadkach jeszcze większe??? tak??? bo raczej przy zasięgu gprs gdy ktoś ma normalnie umts albo hsdpa to raczej przyjemnej pracy to nie będzie

W dniu 26.06.2008 , o godzinie 15:49 został dopisany post przez sosen86

czyli nie est to zmniejszenie transferu o max 50% tylko w wielu przypadkach jeszcze większe??? tak??? bo raczej przy zasięgu gprs gdy ktoś ma normalnie umts albo hsdpa to raczej przyjemnej pracy to nie będzie

Dokładnie mi z EDGE obcinano do GPRS.

Zamykamy temat.