Jak to jest z tą licencją OEM na Windowsy...?

Mam zamiar jak wpłynie trochę funduszy :wink: kupić sobie Windowsa 7. Na allegro widzę same oferty które są na licencji OEM np. http://www.allegro.pl/item790488339_win … _reki.html Wiadomo mi, że to oprogramowanie można rozprowadzać tylko z nowymi komputerami bądź częścią tego komputera. Czy teraz się coś zmieniło ? np. w tej aukcji http://www.allegro.pl/item800260837_bal … _reki.html sprzedający oświadcza, że “Oświadczam ze pakiet jest w pełni oryginalny i legalny. Wersja bez dedykacji na konkretną marke komputera. Aukcja przeprowadzona zgodnie z regulaminem Allegro. Zgodnie z licencją OEM firmy Microsoft, oprogramowanie może być sprzedawane bez dodatkowego urządzenia.”

Więc jak to z tym teraz jest ?

Ja na twoim miejscu na allegro nie kupowałbym systemu.

OEM nie wymaga już sprzedaży z częścią komputera, ale po instalacji nie można przenieść licencji na inny komputer i nie przysługuje pomoc techniczna Microsoftu.

Lepiej na Allegro nie kupować, przejść się po paru sklepach komputerowych i popytać o ceny. Marże na Windowsa są minimalne, więc na Allegro dużo taniej się legalnego nie kupi, a dojdą koszty przesyłki. I można trafić na piracki lub dedykowany dla konkretnej marki komputerów.

W ofercie sklepu x-kom znalazłem W7 Home Premium 32 bit kupowałem tam właśnie laptopa sklep jest u mnie w Częstochowie http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=47570 I oprócz tego, że nie mogę przenieść systemu (licencji) na inny komputer oraz, że nie będę miał pomocy technicznej ze strony microsoftu ( raczej będzie mi to zbędne ) będę miał wszystko tak jak w wersji BOX ? A i jeszcze pytanie co bardziej mi się teraz opłaca brać wersję 32-bit czy 64-bit ? Mój laptop ma takie parametry procek C2D T8100 2,1 GHz, 2gb ram i grafika ATI HD3470. Czy nie jest za mało ramu na wersje 64 bitową ? Głownie chodzi mi czy na wersji 64 bit nie spadnie mi wydajność w grach (o ile mój procesor obsługuje systemy 64 bitowe :P)

Tu masz pewniaka: http://komukomu.pl/prezenty?date=2009-10-28 ta oferta jest nawet na głównej stronie Gazeta.pl więc raczej to nie jest ściema ani pirat :stuck_out_tongue:

Pewniaka, ale to jest tylko Upgarade, czyli musisz mieć legalną wcześniejszą wersję “okienek” i po zainstalowaniu korzystac tylko z jednej wersji.

Windows na licencji OEM można od jakiegoś czasu kupić osobno bez komputera, w związku z tym nie przysługuje Ci pomoc techniczna Microsoft, ponieważ systemy OEM są dla producentów sprzętu komputerowego i to on ma Ci gwarantować pomoc techniczną, czyli Ty nabywając taki system stajesz się w pewny sensie producentem swojej komputera i po prostu sam sobie udzielasz wsparcia technicznego :slight_smile: Gdy już taki system aktywujesz po instalacji na swoim komputerze, to tego systemu już nie będziesz mógł sprzedać bez komputera, na którym został aktywowany.

Pozdrawiam!