Jak to jest z tym RAID0?

Szukałem w sieci ale nic konkretnego nie znalazłem – mianowicie chodzi mi o to czy po wyjęciu obu dysków spiętych w RAID0 z jednego do drugiego innego kompa wszystko pozostanie i dyski będą wykrywalne jako już wcześniej utworzony RAID czy trzeba będzie od nowa tworzyć wolumin RAID co wiązało by się z utratą danych czy może wystarczy w tym drugim kompie ustawić w biosie z IDE na RAID a reszta jest już ustawiona na dyskach i normalnie będą działać?

Witam.

U mnie praktycznie wyglądało to tak :

  • stara płyta Epox , dwa dyski po 160 GB spięte w raid0 , na nich był zainstalowany system , komputer działał kilka lat

  • nowa płyta Asus , po przełożeniu tych dysków w biosie były widoczne jako dwa oddzielne dyski.

Po podłączeniu do płyty Asusa kolejnego dysku i zainstalowaniu systemu , te dwa dyski były widoczne jaka niesformatowane.

Pozdrawiam Stasiek.

A przestawiles w biosie identyfikacje na RAID?

Witam.

Tak. Po wybraniu tych dwóch dysków do macierzy raid0 trzeba było utworzyć macierz. Był komunikat że wszystkie istniejące dane zostaną utracone.

I tak też się stało.

Pozdrawiam Stasiek.

Czyli mozna powiedzieć, że owe dyski są przypisane do płyty głównej na której były instalowane, i na innej płycie nie odczytają bez utraty danych tak?

Witam.

W moim przypadku różnica między płytami głównymi to prawie różnica epoki. Nie miałem możliwości sprawdzenia takiego raida na płytach z takim samym chipsetem i z takim samym sterownikiem.

Pozdrawiam Stasiek.