Jak to jest z tymi licznikami

…chcialem sie was zapytac jak to jest z licznikami na wode.Czy jak mam na liczniku 00005 na koncu jest napisane i ostatnia liczba 5 to znaczy ze zurzylem 5m.Czy dopiero pólmetra.Bo sasiadka sie spiera ze to jest 5metra a nie 5metrow.

To zależy jaki masz licznik… zrób zdjęcie to ci powiemy

w przypadku tego licznika

naklejki.jpg

jest to 5 m3

w przypadku tego licznika

CD_SD_8.jpg

jest to 0,005 m3

Jak nie ma żadnego przecinka przed to 5m

Liczników jak “mrówków” więc pokazałbyś jak on wygląda,jakieś zdjęcie,link.Zresztą dziwne to pytanie,sam powinieneś znać odpowiedź,przecież Ty wiesz kiedy był zamontowany i ile razy np. po jego montażu myłeś ręce itp.Raczej to będzie 5 metrów sześciennych.

u mnie są liczniki takie że na, obracanych krążkach z cyframi na obwodzie, są m3. Czyli 00005, to 5 m3. a poniżej znajdują się 4 wskaźniki “wskazówkowe”, które odpowiadają kolejno x0,01, x0,001, x0,0001, x0,00001 m3.

a nie masz nic napisane na tym wodomierzu?

wszystko pewnie zależy od typu licznika.

?1

Taki licznik.Musiałem poszukac na stronach bo aparat mam do d***.Mi sie wydaje ze na tym to ja dobrze nie wyjde.

5 m 3. Ojca hydraulika mam i się pytałam

No to widze ze na tym dobrze nie wyjde 1tydz i pół mineło od załozenia licznika a tu juz 5m3.A wszyscy gadaja ze taniej bedzie taniej w d**** taniej.Taniej to bedzie ale chyba dla tych co sie nie myja wcale xD.

Licznik to licznik- liczy po prostu ile wody zostało zużyte i od niego nie zależy czy będzie taniej czy nie :wink:

Liczniki mogą nie mieć od nowości zera. Wtedy liczy się od stanu początkowego a nie od zera.

Ile osób jest w tym domu co zamontowany jest licznik ???

4 osoby prawde mówiac nie opłaca sie miec licznika i płacic za to ile sie wyleje tylko ogólnie.

A dlaczego ktoś inny miałby płacić za to co zużyjesz?

Wylicz sobie ile ci wyjdzie miesięczne zużycie wody i ile statystycznie jedna osoba potrzebuje w miesiącu. Jak wyjdzie, że zużywasz za dużo to naucz się oszczędzać wodę.

Ryczałt za wodę na jedną osobę wynosi średnio 9 metrów sześciennych na osobę *4 wyjdzie to 36 metrów sześciennych miesięcznie. Jeżeli zapłacą za wskazania licznika to zapłacą za 20 metrów sześciennych. I nadal uważasz że korzystanie z licznika to lipa ??

taniej to jest kupić szpachelkę i się oskrobać a powyżej 3 mm brud sam odpada :smiley:

A może M-a-x-i miał swoją wodę ze studni i teraz przeszedł na państwową :smiley: , myślicie że jak ktoś nie ma wody państwowej to w ogóle nie ma wody :smiley: , ja mam wodę państwową ale jej nic nie używamy, jest w razie awarii naszej instalacji wodnej :smiley: .

Nie miałlem własnej studni tylko płaciłem normalnie nie za to ile wyleje tylko ogólnie.A co do metrow to prawie 8 mam od 22 grudnia teraz wiec napewno dobrze nie wyjde.I to wszystko przez sasiadke bo mowiła taniej bedzie taniej i bede płaciła za siebie a sama ma juz prawie 8 m ale to głupie sie przetlumaczyc nie da niestety.Codziennie leciala o liczniki pierniczyla i teraz jest jak jest ciekawe niedlugo zacznie oszczedzac i bedzie walic od niej na km mnie to stac ale prawde mowiac sie mi nie oplaca.

ehh u mnie w domu licznik jest od około 15 lat i żyje :slight_smile: (domek wolno stojący jednorodzinny)

Nie należy narzekać ! Teraz się będzie oszczędzać wodę dla przyszłych pokoleń.

Czyli masz dopiero to co byś zapłacił ryczałtu za jedną osobę na miesiąc (a pisałeś że jest ich 4) czyli prosty rachunek zapłacisz przynajmniej o połowę mniej :stuck_out_tongue:

chyba że tylko jedna z nich płaciła za wodę:P