Jak to jest z tymi monitorami LCD...?

Podobno nie wolno dotykać ekranu, bo monitor może ulec uszkodzeniu. Słyszałem też, że nie nadają sie one do dynamicznych gier i do oglądania filmów. Czy to prawda? Co o tym sądzicie?

Proszę o recenzję tego monitora:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20121 (zwróć uwagę na czas reakcji plamki)

Tak, może się uszkodzić… Ale bez przesady… (Takie monitory należy czyścić specjalną pianką i szmatką…)

Te nowe monitory LCD są już przystosowane do gier i flmów.

Tak szczerze, to nie polecam Samsungów… Ale ogólnie do gierek i filmów się nadaje… Szybki czas reakcji plamki ma… - Może być…

Bardzo dobry panel, jeden z najlepszych jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny.

I jeszcze ten czas reakcji.

Nic dodać nic ująć.

Obecnie pracuję na monitorze z nieco wolniejszym czasem reakcji matrycy, i nie widzę powodów dla których nie miałbym oglądać filmów i grać w gry na takim LCD-ku. Jeśli chcesz dobry monitor za rozsądną cenę - to jest wybór dla Ciebie.

PS. nie pracuję dla Samsunga

Pozdrawiam.

ja posiadam Samsunga SyncMaster 710n 17 calowego z czasem reakcji wynoszącym 8 ms. bardzo jestem z niego zadowolony! :slight_smile:

Złączono Posta : 29.08.2005 (Pon) 16:20

wracając do tematu to wg mnie jest to bardzo dobry monitor, ten prezentowany na stronie komputronika 8)

Złączono Posta : 29.08.2005 (Pon) 16:22

a dokładniej? mógłbyś coś dopowiedzieć czym najlepiej czyścić

Monitor bardzo dobry!!Szybki czas reakcji, duży kontras, jasność… Jeżeli nie przeszkadza Ci brak głośników i pivota to spokojnie, bez żadnych obaw możesz brać !!

Właśnie lepiej jak jest bez głośników:P

Złączono Posta : 29.08.2005 (Pon) 17:03

A jaką markę i konkretny model polecasz?

Mój monitor musi mieć głośniki, bo mam małe biurko i nie mam miejsca na zewnętrzne :wink: Wiem, że te wbudowane mają małą moc, ale mi do słuchania muzy w zupełności wytarcza, więc pytam czy mu nie przeszkadza brak, bo może tez ma małe biurko :smiley: :wink:

mam dobrego LCD i niezamieniłbym go spowrotem na zaden z poprzednich moich CRTow chociaz byly zetak powiem “nieprzecietne”

BZDURA! Musiałbyś chyba młotkiem uderzyć…

Jeżeli czas reakcji matrycy jest mniejszy od 16ms, to praktycznie nie widać różnicy.

Rewelacyjny panel… Sam na niego poluję…

A czy jest problem z wyczyszczeniem zapalcowań? Podczas gdy mam monitor CRT często zdarza mi się dotknąć ekranu :stuck_out_tongue:

Czyści się tak samo jak CRT.

Przecież to nie jest ekran dotykowy, więc po co dotykać :?

Akcesoria do czyszczenia monitorów Patrz " ekrany i monitory" :wink:

Na przykład żeby komuś coś pokazać.

Podobno panel LCD reaguje na nieco silniejsze dotknięcie palcem tak samo jak wyświetlacz zwykłego kalkulatora.

Ja psioiadam SAMSUNG 713n LCD i jesten BARDZO z niego zadowolony :slight_smile:

a jaka jest różnica między tymi dwoma? :?

713n jest mlodszym bratem(nowszym modelem) 710n :slight_smile:

713n ma krotszy czas reakcji bo tylko 8ms :slight_smile:

I to koniec roznic :smiley:

Reszta jest taka sama :slight_smile: