Jak to jest z tymi monitorami LCD...?

(system) #1

Podobno nie wolno dotykać ekranu, bo monitor może ulec uszkodzeniu. Słyszałem też, że nie nadają sie one do dynamicznych gier i do oglądania filmów. Czy to prawda? Co o tym sądzicie?

Proszę o recenzję tego monitora:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20121 (zwróć uwagę na czas reakcji plamki)

(Jr14) #2

Tak, może się uszkodzić... Ale bez przesady... (Takie monitory należy czyścić specjalną pianką i szmatką...)

Te nowe monitory LCD są już przystosowane do gier i flmów.

Tak szczerze, to nie polecam Samsungów... Ale ogólnie do gierek i filmów się nadaje... Szybki czas reakcji plamki ma... - Może być...

(Mixxers) #3

Bardzo dobry panel, jeden z najlepszych jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny.

I jeszcze ten czas reakcji.

Nic dodać nic ująć.

Obecnie pracuję na monitorze z nieco wolniejszym czasem reakcji matrycy, i nie widzę powodów dla których nie miałbym oglądać filmów i grać w gry na takim LCD-ku. Jeśli chcesz dobry monitor za rozsądną cenę - to jest wybór dla Ciebie.

PS. nie pracuję dla Samsunga

Pozdrawiam.

(123448) #4

ja posiadam Samsunga SyncMaster 710n 17 calowego z czasem reakcji wynoszącym 8 ms. bardzo jestem z niego zadowolony! :slight_smile:

Złączono Posta : 29.08.2005 (Pon) 16:20

wracając do tematu to wg mnie jest to bardzo dobry monitor, ten prezentowany na stronie komputronika 8)

Złączono Posta : 29.08.2005 (Pon) 16:22

a dokładniej? mógłbyś coś dopowiedzieć czym najlepiej czyścić

(Bażant) #5

Monitor bardzo dobry!!Szybki czas reakcji, duży kontras, jasność... Jeżeli nie przeszkadza Ci brak głośników i pivota to spokojnie, bez żadnych obaw możesz brać !!

(system) #6

Właśnie lepiej jak jest bez głośników:P

Złączono Posta : 29.08.2005 (Pon) 17:03

A jaką markę i konkretny model polecasz?

(Bażant) #7

Mój monitor musi mieć głośniki, bo mam małe biurko i nie mam miejsca na zewnętrzne :wink: Wiem, że te wbudowane mają małą moc, ale mi do słuchania muzy w zupełności wytarcza, więc pytam czy mu nie przeszkadza brak, bo może tez ma małe biurko :smiley: :wink:

([alexsus]PL) #8

mam dobrego LCD i niezamieniłbym go spowrotem na zaden z poprzednich moich CRTow chociaz byly zetak powiem "nieprzecietne"

(system) #9

BZDURA! Musiałbyś chyba młotkiem uderzyć...

Jeżeli czas reakcji matrycy jest mniejszy od 16ms, to praktycznie nie widać różnicy.

Rewelacyjny panel... Sam na niego poluję...

(system) #10

A czy jest problem z wyczyszczeniem zapalcowań? Podczas gdy mam monitor CRT często zdarza mi się dotknąć ekranu :stuck_out_tongue:

(system) #11

Czyści się tak samo jak CRT.

(Bażant) #12

Przecież to nie jest ekran dotykowy, więc po co dotykać :?

Akcesoria do czyszczenia monitorów Patrz " ekrany i monitory" :wink:

(system) #13

Na przykład żeby komuś coś pokazać.

Podobno panel LCD reaguje na nieco silniejsze dotknięcie palcem tak samo jak wyświetlacz zwykłego kalkulatora.

(Piotrekjunior) #14

Ja psioiadam SAMSUNG 713n LCD i jesten BARDZO z niego zadowolony :slight_smile:

(123448) #15

a jaka jest różnica między tymi dwoma? :?

(Piotrekjunior) #16

713n jest mlodszym bratem(nowszym modelem) 710n :slight_smile:

713n ma krotszy czas reakcji bo tylko 8ms :slight_smile:

I to koniec roznic :smiley:

Reszta jest taka sama :slight_smile: