Jak to jest z tymi prepaidami?

Witam, chciałem was o coś zapytać. Nurtuje mnie pewna kwestia.

Jak to jest z tymi prepaidami np. od Plusa, bo potrzebuje telefon na kartę (bez abonamentu) z którego będę dzwonił bardzo rzadko, może nawet tylko raz i nie będzie mi już ta karta potrzebna (do wywalenia). I nie wiem czy np. mogę kupić 4 prepaidy gdzieś tam w sklepie czy salonie, i zadzwonie z jednego raz i potem będę mógł to wywalić i włożyc nową kartę i znów zadzwonić? Potrzebuje mieć oddzielne telefony dla rodziny do pracy i niektórych klienów stricte.

Pozdrawiam.

Kup telefon gdziekolwiek bez żadnej karty. Nie wiem jak w plusie ale chyba Orange sprzedaje już same telefony bez żadnej taryfy dodatkowej i można sam starter do tego. Z tego co kojarzę to u innych by wziąć telefon zobowiązujesz się do zawarcia umowy gdzie będziesz (nawet przy umowie na kartę) doładowywał np. 24 razy po 30zł.

1 polubienie

A nie mogę kupić sobie kart sim i po prostu wrzucić trzy do trzech różnych telefonów i zacząć dzwonić? Bo ja ogólnie mam kilka telefonów.

Możesz, kupujesz 3 startery i tyle. Czy będziesz je użytkował czy kupisz i wywalisz to już nikogo nie obchodzi.

1 polubienie

A gdzie mogę przez neta takowe startery kupić? W sumie najlepiej plusa, ale mogą być jakiekolwiek.

Zazwyczaj kiosk i niektóre spożywcze sklepy, a na pewno salon. Dodatkowo są w necie takie startery.
https://allegro.pl/kategoria/pre-paid-startery-251963?string=starter%20plus&order=m&bmatch=baseline-n-ele-1-5-1130

1 polubienie

Dzięki wielkie.

PS. Każdy starter trzeba rejestrować? Co się z tym wiążę? No bo jak zarejestruje numer, a skorzystam tylko 3 razy np, a potem do tego samego telefonu dam następny starter i znowu rejestracja na ten sam telefon?

Zgodnie z ustawą antyterorystyczną każda karta SIM musi być zarejestrowana.

Obowiązek rejestracji kart prepaid wynika z przyjętej w 2016 r. ustawy antyterrorystycznej.
Aby zarejestrować kartę prepaid, jesteśmy zobowiązani do przekazania operatorowi telekomunikacyjnemu takich danych jak: imię i nazwisko, numer PESEL lub nazwę, serię i numer dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość. Do rejestracji konieczne jest podanie numeru karty SIM

1 polubienie

Aha rozumiem. Czyli generalnie mogę sobie rejestrować tyle kart sim ile mi się podoba?

Np. przez internet załatwisz sobie rejestrację karty SIM. Albo kartę tej sieci kupisz w Żabce, Freshu i tam zarejestrujesz:

https://a2mobile.pl/

1 polubienie

Dobra, chyba czaję bazę. Bo myślałem, że możę się to wydać dziwne, że na jeden telefon będzie zarejestrowane np. 5 kart sim i będzie to jakiś problem.

Nie ma z tym żadnego problemu. Każdy ma możliwość użytkowania dowolnej liczby kart SIM.

1 polubienie

Dziękuję za odpowiedzi!

Nie do konca. Z tego co kojarzę, to 10 kart na jedną osobę. To jednak musisz sobie sprawdzić we wspomnianej ustawie lub zapytać u operatora.

Edit:

Sorry, to były limity operatorów, chodziło o bonusy za rejestrację.

1 polubienie

Albo sprowadzaj jakieś z Ukrainy, ona chyba nie ma dalej podobnego wymogu.

1 polubienie

Już zamówiłem także temat można zamknąć. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi i sugestie.