Jak to możliwe że wewnętrzne IP uległo zmianie?

Czemu Wy cały czas mieszacie tu z zewnętrzne IP , przecież zewnętrzne IP jest płatne przynajmniej u mojego usługodawcy i ja mam wewnętrzne i nie jest to bzdurą bo byłem z banowany na niektórych stronkach po IP , a teraz mogę tam normalnie wchodzić i założyć nowe konto.

Dodane 05.06.2010 (So) 20:10

To było moje poprzednie IP 62.69.221.24

Gdybyś nie miał zewnętrznego IP, nie mógłbyś korzystać z Internetu.

62.69.210.30 to jest zewnętrzne IP twojego usługodawcy internetowego i pod takim jesteś widziany z zewnątrz. Podaj jakie jest twoje wewnętrzne IP i jakie miałeś wcześniej - zobaczymy czy jest różnica :slight_smile:

Bo to wewnętrzne IP być nie może, chyba że twój dostawca ma u siebie zupełny bałagan.

To zewnętrzne IP widzi tylko strona która cie blokuje a wewnętrzne nawet jak zmienisz to i tak dalej dana strona będzie blokowała cię, tak mi się wydaje :smiley:

Dlaczego dopiero teraz o tym piszesz? Do tego strona Twojego dostawcy, którą podałem wcześniej mówi coś innego (chyba, że masz inną ofertę, ale trochę w to wątpię).

Wygląda na to, że mylisz pojęcia - “wewnętrzne/wewnętrzne IP” ze “stałe/dynamiczne IP” - prawdopodobnie byłeś banowany po IP bop masz je stałe a nie po tym czy jest ono zewnętrzne czy wewnętrzne. Dostawca zmienił Ci IP (jakaś rekonfiguracja systemu?) i bana na tych stronkach już nie masz.

PS. Kpc21 już Ci napisał, że IP, które podałeś to IP zewnętrzne.

Może nie tyle myli pojęcia, co nie rozumie działania routera.

cedar , ja mam inną ofertę niż tą do której podałeś link, moja oferta jest już nie dostępna , a po za tym była tylko ofertą dla starych abonentów , tą ofertę do której podałeś link to jest net przewodowy , a ja mam ofertę bezprzewodową czyli sprezentowali mi router zwiększyli szybkość łącza.

Co do komendy ‘‘ipconfig’’ po jej wpisaniu na chwilę się ukazuje wiersz poleceń i znika , a już chciałem wszystko pięknie spisać , może jest jakiś inny sposób na to?

Kpc21 , a troszkę jaśniej z tym routerem mogę prosić?

Wpisz to w wierszu poleceń a nie w oknie Uruchom. Aby otworzyć wiersz poleceń musisz w oknie Uruchom wpisać cmd.

Mój adres IP: ******* maski i adresu routera nie spisywałem bo myślę że nie ma to najmniejszego sesnu.

to adres rutera chyba?

jeśli tak to on powinien być stały, jeśli się zmienił to może, dali update rutera i dlatego , lub ciągle ci się uaktualnia oprogramowanie stąd problemy z netem :slight_smile:

PS: jaki masz IP na tej stronie ? http://www.mojeip.net/

Już podawał.

To jest tak. Jedną sieć komputerową ma twój ISP (dostawca usług internetowych), druga to Internet. Między tymi dwiema sieciami znajduje się urządzenie zwane routerem. I router ze strony Internetu widziany jest w taki sam sposób, jak komputer podłączony do Internetu bezpośrednio (np. za pomocą Neostrady TP) - czyli ma swój adres IP. Adres IP w Internecie. ZEWNĘTRZNY (publiczny) adres IP. I ten adres IP reprezentuje całą sieć ISP, wszystkie komputery - twój i wszystkich pozostałych klientów tej firmy. Sam twój komputer nie jest widoczny z Internetu - tylko router.

W sieci ISP komputery (klientów i inne np. serwery czy też router) również mają swoje adresy IP. Tyle że pod tymi adresami nie są widziane z poziomu Internetu - a jedynie w obrębie sieci lokalnej. I to są WEWNĘTRZNE (prywatne) adresy IP.

I serwer w Internecie który wysyła do ciebie np. stronę internetową albo jakiś plik, nie wysyła go pod twoje wewnętrzne IP, a pod IP routera, czyli całej sieci firmy gdzie masz łącze. Czyli pod zewnętrzne IP. Router te dane przyjmuje i wysyła do odpowiedniego komputera, dla którego one są przeznaczone.

Adresy IP podzielone są na klasy i część z nich dopuszczonych jest do użytku w sieciach publicznych (czyli Internecie), a część w sieciach prywatnych (jak w sieci twojego operatora).

ZEWNĘTRZNY adres IP możesz zobaczyć m.in. na stronach internetowych gdzie jest umieszczony odpowiedni skrypt, natomiast WEWNĘTRZNY tylko poprzez polecenie ipconfig lub inne narzędzia systemu operacyjnego, ew. z poziomu routera (do którego dostęp ma tylko ISP).

Kpc21 , To czyli wszyscy w tej sieci mojego usługodawcy mają taki sam adres zewnętrzny ten który podałem na samym początku?

Tak to jest gdy użytkownicy mają przydzielony adres wewnętrzny - “dla świata” to tak jakby jeden komputer i stąd banowania na różnych serwerach, bo w tym samym czasie chce się połączyć z serwerem dwa lub więcej komputerów z tym samym IP. Były nawet przypadki zawieszania kont na Allegro, bo sprzedający i kupujący mieli takie samo IP - często spotykana sytuacja w dużych sieciach w jednym mieście.

Wyprzedziłeś odpowiedź na pytanie które właśnie chciałem zadać jeżeli bym dostał twierdzącą odpowiedź na moje poprzednie pytanie. :slight_smile:

Dzięki Wam doszła mi większa wiedza w temacie adresu IP . dzięki bardzo , jeszcze chciałbym jedną kwestię roztrząsnąć , jakie mogą być powodu operatora że zmienił te IP jeżeli od 5 lat jak jestem ich abonentem tego nigdy nie robił?

O to musisz zapytać dostawcy, jeden z możliwych powodów podałem wcześniej - np. jakieś zmiany (lub awaria) w sprzęcie i potrzeba zmiany konfiguracji lub restartu części systemu.

Pewnie zresetowali router a oni sami mają zmienne IP.

To raczej bardziej jest prawdopodobne niż reset routera.W ciągu tych 5 lat mieli kilka awarii głównego serwera , ale nigy czymś podobnym się nie kończyło jak zmianą IP/

Kpc21 , Jakiego routera , mojego?

Nie, u dostawcy też są routery i to bardziej skomplikowane niż Twój.

Za router może też służyć komputer z odpowiednim oprogramowaniem i być może u dostawcy właśnie tak jest.

Jeszcze , nawiąże do Twojej wypowiedzi.

To jeżeli np. mam sąsiada który też ma neta w Global Connect i również ma wewnętrzne IP z zewnętrznym IP operatora i ja dostałem np. bana na IP na stronie dobreprogramy.pl to oznacza że sąsiad także ma zablokowaną możliwość wejścia na tą stronę?

Kpc21 Już rozumiem , myślałem że chodzi o mój router.

Jeżeli ban jest na IP to tak. I inny sąsiad też nie wejdzie. IP to jest jakby Wasze imię w sieci w postaci cyfrowej a skoro macie to samo imię…