Jak to możliwe że wewnętrzne IP uległo zmianie?

Witam, opisze dziwną rzecz która mnie dzisiaj spotkała i nie potrafię logicznie sam sobie na to odpowiedzieć, może Wam forumowiczom coś zaświta w związku z tym.

Wiec tak, wróciłem dzisiaj z pracy włączam kompa no i oczywiście chce sobie poprzeglądać maile , ale zauważyłem że net chodzi jakoś dziwnie , może nie muli na maksa ale zauważyłem gdzieś 10% spadku.Długo się nie zastanawiając robię test łącza i z nie dowierzaniem patrze a mój wewnętrzny adres IP uległ zmianie co do tego doszło, to serwer z Koszalina przeniósł się do Berlina co związku z tym ping z dotychczasowego jaki miałem 15-30 waha się pomiędzy 110-120. Niestety do usługodawcy nie zdążyłem dzisiaj zadzwonić bo już się pozmywali wszyscy do domów i muszę czekać do jutra do 11 aż wrócą do pracy :slight_smile:

Może zanim się od nich czegokolwiek dowiem to coś Wam logicznego przychodzi do głowy?

Wstawiam wynik z testu łącza.

836948966.png

A to jest wynik testu przed tą całą anomalią:

769989609.png

Po porostu dostawca netu zmienił ci IP. Zmienił się też prawdopodobnie IP domyślnej bramy. W większości przypadków o ile nie zastrzega tego umowa operator ma prawo zmienić Ci IP w dowolnym momencie obowiązującej umowy o usługę nie informując Ciebie o tym.

Co wy za bzdury wypisujecie? Jakie IP, gdzie je widzicie na tych obrazkach?

amorek273 , dokonałeś pomiaru do innego serwera docelowego, poprzednio był jakiś serwer w Koszalinie a teraz w Berlinie. kliknij na inną gwiazdkę (np. na terenie Polski) a nie na napis “Begin test” i dokonaj pomiaru.

Zobacz moje pomiary, do Berlina też ping mam dużo gorszy.

837185936.png837186894.png

Np. z Portugalii mam transfer dużo lepszy niż z wielu miejsc w Polsce (ale ping gorszy):

837189210.png

Koleś pisze, że zmieniło mu się IP i pyta czy to możliwe, więc odpowiadam na zadane pytanie. Na pomiar testu nawet nie patrzyłem, bo nie ma to związku z zadanym pytaniem. Oczywiście, szybkość netu mogła ulec zmianie gdy zmieniło się IP.

Powtarzam - nie pisz tu takich bzdur! U wielu dostawców IP zmienia się co każde połączenie i nie ma to wpływu na szybkość łącza. Dokonał pomiaru do innego serwera i stąd te różnice a ogólne spowolnienie (10% :wink: ), które odczuł może być spowodowane dużym obciążeniem sieci. Przecież widać, że amorek273 nie ma pojęcia o czym pisze (nie pierwszy raz) bo wymyśla jakieś “wewnętrzne IP” a o przeniesieniu serwera z Koszalina do Berlina nie wspominając :wink:

To bardzo źle, że zabierasz głos nie zapoznając się z tym co podaje twórca wątku. Do tego te wyniki pomiarów mają związek z zadanym pytaniem (przeniesienie serwera) ale to jest bzdurą.

Hej w takim razie przy zmianie IP nie zmienia sie szybkość pobierania stron z neta? Czy możliwe jest, że usługodawca przeniesie swój serwer i nie dotrzyma przy nowym IP [chwilowo] obiecanego w umowie transferu. :slight_smile:

To ja mając Neo i dynamiczne IP co 20 godzin bym miał innego neta hhehehe Ale na szczęście ciągle mam te swoje 2Mbps :slight_smile: :smiley:

Nie jestem pewien ale takie IP to chyba mam Od swego Livebox do kompa??

Tak. “Wewnętrzne” IP to IP twojego komputera w sieci komputerowej w twoim mieszkaniu. A “zewnętrzne” IP to IP całej sieci domowej (routera) w Internecie. Router dokonuje translacji adresów wewnętrznych na zewnętrzne i w drugą stronę. U niektórych dostawców usług internetowych (głównie małe firmy, np. sieci osiedlowe, radiówki) jest tak, że cała sieć dostawcy ma jedno zewnętrzne IP w Internecie. I wtedy wszyscy klienci danej firmy w Internecie mają jedno zewnętrzne IP, a między sobą w sieci dostawcy mają adresy wewnętrzne.

Zmiana adresu IP nie powinna mieć wpływu na działanie łącza internetowego. A już w szczególności wpływu na to nie powinna mieć zmiana IP wewnętrznego.

Skąd się dowiedziałeś że IP uległo zmianie?

No ok, zmieniłem serwer na polski i ping i szybkość jest ok zawsze miałem domyślnie ustawiony serwer w Koszalinie nie wiem skąd ten nagły przeskok na Berlin , ale adres IP jest dalej jest inny i net się przycina nie chodzi tak jak wcześniej.

Powiedz mi jak mogę sobie wymyślić ‘‘jakieś wewnętrzne IP’’ i skąd masz takie cudne informację że u nie których wewnętrzne IP zmienia się co połączenie , podziel się z nami tymi pojętnymi twoimi informacjami.

Kpc21 Wiem że moje IP uległo zmianie bo pamiętam swoje poprzednie IP jakie miałem.

Ale IP nie ma wpływu na działanie neta (chyba ze dana strona lub usługa blokuje konkretne IP) ale do prędkości czy działania nie ma wpływu .

Z przydzielania IP i maski na Ifo byłem noga, ale z tego co pamiętam to się tego nie wymyśla a jest to jakoś uzasadnione jakie jest IP i maska .

Przede wszystkim - to wewnętrzne IP jest w twojej sieci domowej czy w sieci usługodawcy internetowego?

Wewnętrzne IP usługodawcy. Po tej zmianie z netem jest na prawdę tragiczne , już nawet przeszła mi przez chęć zrobienia formatu :evil:

cholinex , no właśnie , a tu jakaś taka dziwna anomalia , ale jedyny plus to taki że na niektórych stronach nie mam już bana :smiley:

Dlatego neo jest fajne ale, Samo obejście i zalogowanie się na stronę z innego IP to nie problem.

Się już pogubiłem ale to chyba usługodawca daje IP to zewnętrzne.

A jakiego ty masz neta i z czego?? dostawca ??

Nadal twierdze, że nie wiesz o czym piszesz. Pojęcie “wewnętrzne IP” nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia, dlaczego je użyłeś? Gdzie Ty widzisz jakieś problemy, które powoduje “wewnętrzne IP”?

Na szybko znaleziony sposób na sprawdzenie rodzaju IP:

musisz uruchomic wiersz polecen M$-Dos i tam wpisujesz ipconfig

I teraz tam bedziesz mial napisane:

Adres IP: tutaj bedzie adres IP twojego Kompa

I teraz spisujesz ten adres i sprawdzasz czy miesci sie w ktoryms z podanych zakresow:

10.0.0.0 - 10.255.255.255

172.16.0.0 - 172.31.255.255

192.168.0.0 - 192.168.255.255

Jesli tak to niestety masz IP wew. a jesli nie no to zew.

Większość operatorów zmienia IP użytkownika co pewien okres (kilkanaście/kilkadziesiąt godzin lub co kilka dni albo przy każdym nowym połączeniu czyli np. co minutę ale to już za sprawą użytkownika, który powoduje ponowne połączenie) i nie ma to żadnego znaczenia dla transferu. To jest tak zwane “dynamiczne IP”

Co to znaczy? Może tak po polsku? Wiem, że istnieje formatowanie ale “formatu”?

Zewnętrzna daje usługodawca i jest przypisane do danego użytkownika , a w moim przypadku to ja mam wewnętrzne IP i jest ono usługodawcy i od początku jak mam neta to nigdy nie uległo zmianie , a tu nagle zmiana i z takimi skutkami.

Dostawca jest na wynikach z testu łącza w pierwszym moim post’cie.

PS. Wewnętrzne IP nie ulega zmianie jest zawsze stałe, no chyba że zmieni je usługodawca …

cedar ja Cię proszę ale miej odrobinę kultury jak się wypowiadasz w moim temacie , albo przestań się w nim wypowiadać już Ci to kiedyś napisałem o sposobie w jakim się wypowiadasz na tym forum , a mam wewnętrzne IP i koniec i wcale nie musze Ci tego udowadniać wpisując komendy, mam swoją wiedzę i wiem jak się odróżnia IP wewnętrzne od zewnętrznego . Jak mówisz że ja nie mam pojęcia o czym pisze to może byś to tak uzasadnił.

amorek273 , Z tego co widzę to jest chyba Twój dostawca: http://www.globalconnect.pl/?subitem_id … =1&tab=dom i w tej ofercie jak byk jest napisane: Publiczny adres IP Tak Czyli nie masz wewnętrznego IP.

Nic mi nie musisz udowadniać, bo mi to do niczego nie jest potrzebne, tylko widzę, że uparłeś się z tym “wewnętrznym IP” a to nie ma znaczenia dla szybkości transferu, nawet gdyby było ono wewnętrzne i się zmieniło. Tak jak napisali Ci wcześniej - zmiana IP nie ma znaczenia dla szybkości.

Wiem że nie ma znaczenia zmiana IP na działania neta , ale w moim przypadku coś jest nie tak.

Ale sobie z tym jakoś poradzę.

Sam zobacz jakie jest moje IP 62.69.210.30 i dalej będziesz się upierał przy swoim?

Bardziej prawdopodobne jest, że “to coś” to np. jakiś śmieć w Twoim systemie.

Możliwe też , że to problem dostawcy - jakaś awaria lub przeciążenie jego łącza na świat ze względu na dni wolne i łącza nie wyrabiają?

Raczej w 100% śmiecia żadnego nie mam , wczoraj robiłem zerowanie wszystkich dysków nowy system postawiony , antywirus zainstalowany z najnowszą bazą wirusów przed podłączeniem neta , zainstalowane mam na razie tylko sterowniki i Firefox’a , ale próbowałem łączyć laptopa z moim PC poprzez kabel RJ-45 żeby ułatwić sobie przerzucenie danych , aby nie robić tego za pomocą pendrive , ale chyba coś namieszałem w ustawieniach połączeń sieciowych i stąd mój pomysł z formatem i ponowną instalacją systemu.

Tylko dziwne że akurat problemy z netem zbiegły się z zauważoną przez zemnie zmianą adresu IP.

Bzdura. Przecież jeśli zewnętrzne IP ci się nie zmieniło (tylko zmieniło się wewnętrzne), to z Internetu ciągle widziany jesteś pod tym samym adresem.

To jest zewnętrzne IP. Wewnętrzne IP mieściłoby się w jednej z tych pul:

10.0.0.0 - 10.255.255.255 – dla sieci prywatnych klasy A (maska: 255.0.0.0/8)

172.16.0.0 - 172.31.255.255 – dla sieci prywatnych klasy B (maska: 255.240.0.0/12)

192.168.0.0 - 192.168.255.255 – dla sieci prywatnych klasy C