Jak to podkręcić

witam

mam jakiegoś upierdliwego biosa o nazwie Phoenix version 4.6 rev. 1.11.1183 for Fujitsu Siemens. nie wiem ale zdaje mi się że w nim nie można podkręcić procka bo nie ma żadnych tego typu opcji. jakiś uproszczony ten bios. może ktoś wie czy można go jakoś rozszerzyć czy coś ??

Najprostrzą metodą jest wgranie najnowszego biosu ewentualnie możesz sprówbować przez programy w windzie

a ile tak na łoko wgranie biosa żeby nie było że bardziej opłaca się nowego kompa kupić

Nowy bios wgrywasz sam… Ściągasz go ze strony producenta i aplikujesz… :wink:

aha :D:D:D:D no to na świętach pokombinuje

dzięki

wesołych świąt

Nooo nie radze :? jeżeli sie nie znasz lepiej nie próbuj. Jeśli coś Ci nie wyjdzie komp do kosza sie nadaje.

:shock: uuu to musiałby konkretnie pokombinować :wink: - allle ewentualnie nieszczęście dla płyty głównej :!:

no to może ktos jakąś instrukcje podrzuci ??

ps. mogę wgrać innego biosa niż phoenix ???

http://www.opoka.org.pl/varia/internet/bios.html

Nie, lepiej pójdź do znajomego z zasilaczem awaryjnym, lub do serwisu jak coś zepsują to będzie na nich ;] Mniejszy koszt niż nowa płyta.

Jaki masz proc, płytę model i rev (będzie na płycie np. ECS K7VZA między slotami PCI REV lub PCB (oznacza to samo) np. Rev/PCB 1.0, do tego modelu pobierz bios), i zasilacz. Jak obecna wer. biosu nie pozwala na podkręcanie to nowa pewnie też więcej nie winiesie w kierunku o/c. Sprawdz w biosie czy masz opcję Voltage/ Frequency Control lub Overclock Navigator.

nie mam żadnych takich opcji. na górze są 4 albo 5 zakładek.

Nie koniecznie cały komp od razu… Do kosza pójdzie płyta główna i ewentualnie zasilacz… :smiley:

ej ludziska a mogę zrobić tak żeby bardziej obciążyć karte graficzną a odciążyć procka ???

karte mam radeon 9550 128MB a procka pentium IIIE 800

tu podkrecenie tez zaduzo nieodciazy grafy,poprostu jest to zaslaby proc do tej grafy.

srednio z tego prokab 930 co lepsze 1000 .Zalezy jeszcze jaki mnoznik masz na tym procku 6 czy 8 bop byly dwa rodzaje tego procka

6x133 i 8x100 ten drudi lepiej sie krecil.

mi chodzi o to żeby prockowi ulżyć

no bo mam gre Star wars empire at war i jak się ładuje główne menu to się wyłącza i wraca do pulpitu

i sie dziwisz wymagania co do procka to

Required: Intel Pentium 1.0 GHz or AMD Athlon 1.0 GHz

Recommended: Intel Pentium 4 2.0 GHz or AMD Athlon XP 2.0 GHz

a ty jeszcze prockowi chcesz ulzyc :o

przeczyscic chlodzenie cpu,przesmarowac nowa pasta,podkrecic z glowa,ustawic dobrze ram i wtedy niebedzie sie wieszalo.

nie mogę podkręcić procka bo bios nie pozwala a komp mi się nie wiesza tylko gra się wyłancza

ps. skoro tomb raider legend mi działało bez ściny to czemu to ma nie działać ??