Jak to się program do tworzenia takich animacji?


(Schlapek14) #1

Szukam jakiegoś programu aby zrobić jakąś grę lub coś w tym stylu http://pl.youtube.com/watch?v=E-DYOKtZP ... re=related .

Gdzie mogę takie coś znaleźć??


(kijek) #2

W programie gry nie zrobisz, naucz się jakiegoś języka programowania np. c++, chodź może być to inny język. I nie myśl sobie, że od razu coś takiego zrobisz, trzeba się długo uczyć języka. A i to z filmiku to jest chyba mod do jakiejś gry, ponieważ w prawym górnym rogu jest napisane "GMod 9.0".


(Sawyer47) #3

To co pokazałeś na filmiku to Garry's Mod dla Half-Life 2 (choć teraz to już osobna pozycja na Steam do kupienia, nie wiem czy wymaga wciąż HL-a)


(somekind) #4

Trzeba się nauczyć: języka, API do grafiki, dźwięków i sterowania, ale najpierw algorytmy, metody numeryczne, badania operacyjne, symulacja komputerowa i sztuczna inteligencja, co trzeba poprzedzić dużą dawką matematyki (dyskretnej, logiki, algebry i analizy). No i oczywiście trzeba zrobić wszystkie grafiki, tekstury, modele 3D, dźwięki i inne takie.

Na szczęście jest długi weekend, więc w miarę ogarnięta osoba powinna dać radę xD


(Schlapek14) #5

od dziś zaczynam dzięki wam :slight_smile: pozdro


(Agatonster) #6

Schlapek ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif