Jak to właczyc? (usluga w komorce)

Mam pytanie bo dreczy mnie to ze nie wiem jak to ustaawic, juz grzebal w komorce w kazdej opcji ale nie ma tego :frowning: Chodzi mi o to co sie wyswietla przez caly czas w komorce gdzie jestem np. jest w dzielnicy “zamoście” to na komie caly czas widnieje napis ZAMOŚCIE nie wiem jak aktywowac tą usluge,myslalem ze to jest GPRS ale to raczej nie to bo go dzisiaj wlaczylem no i NIC a jeszcze cos przeczytalem na stronie ery o cenniki ze niby to jest bezplatne a jest tam napisane cos o abonamencie :evil: Troche sei boje ze po miesiace pobierze mi jakąs kwote z konta. Moj ojciec ma caly czas wlaczona to usluge i ma Ere Tak Tak jak ja, i mu wyswietla gdzie aktualnie jest, a mi niestetety NIE, mysle ze raczej nie jest to ten GPRS moj tata juz ma to od bardzo dawna, gdy sie go zapytalem odpowiedzial mi ze raczej to ejst tylko w telefonach NOKIA… Dlatego postanowilem zapyytac sie ekspertow :slight_smile:

Czekam na wasze odpowiedzi :smiley:

Heh żeby uzyskać taki efekt trzeba wpisać w kanałach informacyjnych kod, w erze dodem jest 050. W moim telefonie kanały informacyjne są w usługach sms, u ciebie powinno być podobnie, następnie wybiera się kanały tematyczne, wpisuje dowolną nazwe kanału, potem kod(050) i na wyświetlaczu pokazuje ci gdzie aktualnie jesteś. Usługa jest bezpłatna, a GPRS związany jest z wapem, a dokładnie z tym że koszt połączenia z WAP jest związany z ilością pobranych danych a nie z czasem spędzonym na WAP. Mam nadzieje że pomogłem.

EDIT: Usługa jest dostępna dla różnych telefonów, nietylko dla nokii

Nie podałeś nazwy sieci oraz typu telefonu

Ta usługa w telefonie Sagem myC-2

i sieci Era znajduje się tu:

Połączenia / Informacje lokalne / Kod strefy krajowej /

Dom / Aktywuj / Strefa domowa ( kod 50) / Aktywuj

Generalnie - zależy to od Sieci i typu aparatu

Dzieki juz jest wszystko ok :lol: :lol:

P.S mam pytanko czy mozna miec tez tak w Plusie w telefonie nokia 3510i

TAK, w każdym telefonie komórkowym masz taką możliwość.

No ok mam ostatnie pytanko bo moj kumpel ma taka mozliwosc i to nie jest SIMEXTRA!! Ze ma cos takeigo jak info sieci czyli np jak nacisnie to to mu przesylają roznego typu informacje np sprzedam nokie za 100 zloty i takie tam inne ogloszenia, wie ktos jak mozna to uruchomic?

To też są kanały informacyjne, są różne typy kanałów, ogłoszenia kupie sprzedam, ogłoszenia toważyskie, humor, hyde park itp. niewiem jak w innych sieciach ale w erze tak jest. Zobacz na stronie swojego operatora czy tam niema listy kanałów.

Ja mam simensa CT65 w erze tez da sie cos takiego zrobic??Bo szukam i nigdzie tego nie widze dzieki za info

Da się. W Erze jest najdokładniejsze,bo pokazuje nawet ulice.

Dzieki juz znalazlem jak to zrobic a zna ktos jaki kod jest do idei??Bo tez by sie przydalo

Taki sam… 50