Jak to wygląda?

Witam :smiley: jestem ciekawy jednej rzeczy, a mianowicie, jak by komputer zareagował gdyby odpaliło sie dany program, gre wymagający/ą szybszego procesora na wolnym procku? Co by sie wtedy stało? Byłoby czarne tło i należałoby zresetować kompa, czy może przez chwile zrobiłoby sie czarne tło i komputer powróciłby do Windowsa? Pytam bo takiej sytuacji nie miałem, a jestem ciekawy jak by to wyglądało :stuck_out_tongue: Dzięki z góry :smiley:

Reakcja może być różna…

Najczęściej gra odpala,lecz chodzi przycinając się…

Ale nie zawsze tak jest, bo przecież na starym P1 200hmz Doom3 by nie poszedł, nawet przycinajac sie :lol: I dlatego pytam o reakcje komputera :smiley:

Czasem gra nie chce się włączyć, bo pisze komunikat np. że jest za mało ramu. Kiedyś miałem grę, co wymagała 192Mb Ramu, a ja miałem 128Mb. Nie chciała się uruchomić :wink:

komputer może się też zawiesić :wink:

Wyskoczyłoby okienko ‘Aplikacja nie może być read’ itp. lub po kliknięciu ‘Start’ w grze zawiesiłby się.

Please insert the corret cd-rom and restart game! :stuck_out_tongue:

Your video card not supporet dx 9.0

itp itd :wink:

Ja na swoim stary pc odpalalem Doom3 na minimalnych detalach w najniższej rozdzielczości i chodziło po 15fps =]

Nowsze gry mają wbudowany taki programik co sprawdza parametry kompa i jeśli uzna, że komputer nie “pociągnie” gry, to po prostu nie zezwoli na instalację :smiley: