Jak to znowu zainstalować?

Wczoraj chyba wykasowałam jakieś sterowniki z mojego komputera. Nie ma dźwięku. Kiedy wchodzę na menadżera urządzeń to przy Kontrolerze multimediów audio jest znak zapytania, a gdy próbuje przywrócić sterownik to wyświetla mi sie, że kreator nie może odnaleźć wymaganego oprogramowania? Nie bardzo znam sie na komputerach, :oops: ale ja nie wytrzymam dłużej bez muzyki…

Nie wiem czy to potrzebne, ale w we właściwościach pisze cos takiego:

Typ urządzenia: inne urządzenia

Producent: nieznany

Lokalizacja: Magistrala PCI 0, urządzenie 6, funkcja 0

Stan urządzenia:

Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. ( Kod 28 )

Proszę pomóżcie…

PS. Nie wiem gdzie mam płyty od komputera;(

Sprawdź jaka dokładnie to karta dźwiękowa :slight_smile: i podaj jej pełną nazwę :slight_smile:

A gdzie mogę to znależć???

a zrobisz to tym programem.

Everest

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

Przy informacjach o karcie muzycznej będzie znajdować się link do strony ze sterownikami tego producenta.

Proszę zmienić tytuł na konkretny.

Temat przenoszę

ok momencik:)))

Przy kupnie komputera bądź przy kupnie tej karty pewnie dostałaś płytkę lub dyskietkę (w każdym razie jakiś nośnik) ze sterownikami etc. Jeżeli nie dostałaś lub zgubiłaś ją to poszukaj sterowników w internecie.

  1. Wejdź do Menadżera urządzeń.

  2. Odnajdź tą kartę przy której masz ten wykrzyknik i kliknij na nią prawym klawiszem myszki i wybierz opcję Aktualizuj sterownik.

Tam będziesz miała opcję aby wskazać skąd chcesz zainstalować sterownik, więc włuż np. płytę ze strownikami do napędu i wskaż ten napęd i postępuj zgodnie z instrukcji instalatora :slight_smile:

Jeżeli nie dostałaś żadnej płyty, dyskietki przy kupnie to poszukaj przy instalacji chyba możesz wybrać opcję żeby poszukać sterownika na witrynie Windows Update. Albo poszukać samej na np. stronie producenta:

:arrow: Baza sterowników - lokalizacje

Jeżeli wybeirzesz ta drugą opcję czyli samej poszukać sterownika to musisz wiedzieć koniecznie jaką masz kartę. Podczas kupna powinnaś dostać kartkę z jej nazwą i innymi takimi rzeczami. Jeżeli jej nie masz to możesz sprawdzić te dane programem EVEREST Home Edition.

No dobrze wiec ta karta dźwiekowa to chyba: nVIDIA MCP2-S - Audio Codec Interface. No i dalej nie wiem co mam robić

Weź płytę CD do płyty głównej i masz tam sterowniki nForce do płyty głównej - uruchom program i wgraj stery,restart kompa i zobacz.

Lub wsadź płytę CD do płyty głównej do napędu CD i z poziomu menadzera urządzeń i kontroler multimediów i aktualizuj sterownik i podaj lokalizację napęd z płytą CD.

Jasne czytanie nie BOLI! !!

To weź dokumenty kompa i podaj typ płyty i jej rewizję PCB.

Lub użyj programu Everest i odczytaj typ zakładka komputer i podsumowanie i płyta główna.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

ok dzieki:))