Jak to zrobic?

Mam kolejny problem.

  1. Mianowicie mam Windows XP i chce zainstalowac sobie win 98 no i sie nie da.

Usunalem wszystkie partycje NTFS zalozylem jedna FAT32 i instaluje windowsa 98. Wszystko sie wlacza ok zaczyna formatowac partycje, konczy formatowac partycje i… ciemny ekran. O co biega???

Kiedys jak probowalem zainstalowac to mialem troche inny problem bo sformatowalo normalnie tylko ze jak sie instalowalo to wyskakiwal blad ze mam cos z plikami w ntfs a przeciez dysk byl calkowicie sformatowany i zalozony na fat32 o co biega???

  1. A tak apropos zna moze ktos jakas strone ze sprzetem na silownie bo robie sobie sam ale nie znam wymiarow na np. laweczke…

Ad2.a do czego słuzy google???

kiedys tez chcialem miec dwa systemyi wtedy najpierw instalowalem Win 98, a dopiero potem XP i nie bylo zadnych problemow ze zrobieniem tego, takze mozesz tez tak zrobic. Najlepiej jak rozne systemy sa na osobnych partycjach - sformatuj sobie C: (jesli tam masz XP) zainstaluj 98 a potem (np.: na D: ) XP i po klopocie.

dzieki ze ktos odpisal ale .

nie rozumiesz przeciez ja tak robilem tylko ze win 98 nie chce mi teraz wejsc od kad mam xp ja formatowalem dysk i te inne sprawy przeczytaj dokladnie moj problem

troche Cie niezrozumialem, faktycznie, jesli masz takie problemy to polecam pousuwac wszystkie partycje i od nowa je zrobic i to najlepiej Fdiskiem, wtedy nie bedziesz mial problemu z NTFS i zainstalujesz sobie Win 98, a potem XP i ma dzialac

kurcze znowu nie zrozumiales to ja napisze jak jest

wlozylem sobie plytke wina xp i dalem na istalacje i tam sobie pousuwalem partycje wszystkie zeby nie bylo zadnej bo w fdisku sie nie da usunac ntfs

potem wrzucilem plytke win98 i wtedy w fdisku zalozylem jedna partycje na caly dysk i dalem na instalacje win 98 wtedy jak to zawsze partycja zaczela sie formatowac i jak sie skonczyla to czarny ekran nic nie trybi… why???

a ustawiles partycje podstawowa na Aktywna??

poczytaj sobie jak sie robi partycje fdiskiem bo niechce mi sie opisywac wszystkiego jesli ktos tu juz to napisal:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … e+partycje

Uruchom instalkę WIN98 przez “setupcor.exe”, a nie “setup.exe” jeśli już poprawnie sformatujesz partycję(e) i uczynisz aktywną (jeśli jest jedna to jest domyślnie aktywna).